19 Aralık 2018 09:00

Bahçeli'den ittifak açıklaması: 'Siyasi kombin yapabiliriz'

Bahçeli'den ittifak açıklaması: 'Siyasi kombin yapabiliriz'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ittifak açıklamasında bulundu. Bahçeli, "İttifakta siyasi kombin modelini hayata geçirebiliriz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Habertürk'e ittifak açıklamasında bulundu. Bahçeli, "İttifakta siyasi kombin modelini hayata geçirebiliriz. Yasal zemin olmadığından konuşarak siyasi kombin yapabiliriz" dedi.

AK Parti ile MHP arasında Cumhur İttifakı görüşmelerinde ilk adım dün atılmıştı. AK Parti'den Numan Kurtulmuş ile Mehmet Özhaseki, MHP'den Semih Yalçın ile Sadir Durmaz'la bir araya gelmiş, görüşmenin ardından Numan Kurtulmuş ile Semih Yalçın açıklama yapmıştı.

AK Parti MHP ittifak görüşmelerinde son dakika gelişmesi

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada, "Yerel seçimlerde, genel seçimlerde olduğu kadar rahat bir ittifaktan söz etmiyoruz. Çünkü genel seçimlerde ittifakın ya da ittifakların yasal altyapısı vardı. Şimdi burada böyle yasal altyapı olmadığı için zorluk var. Bunları da her iki parti heyetleri olarak görüşerek, bazı konularda teknik çalışmalarımızı sürdüreceğiz, tekrar bir araya geleceğiz. Nihayetinde bizlerde oluşan ortak kanaati, her iki parti heyeti de kendi genel başkanlarına arz ederek, burada sonuç alınması yolunda hareket edeceğiz" ifadesini kullanmıştı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da "Cumhur İttifakı ruhunun yerel seçimlerde tatbik edilmesi konusu görüşüldü. Çok faydalı bir görüşme oldu. Heyetlerimiz görüşmeye devam edecek" demişti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (14)
 • yüzde 50 -60 bindirip yüzde 10 indirmekle enflasyon inmez.

  (0) (0)

 • sayın bahçeli beyhude çabalar içinde dir çok geçmeden MHP nin anahtarını akp ye verip iltihak edecekler başka çareleri de kalmamıştır.

  (0) (3)

 • sayın bahçeli bizler Esad ile uğraşırken, amerika geldi sınırında terörist devleti kuruyor. isrsilin ömrünü uzattı.

  (0) (2)

 • yasal zemin yok diyor, hem de yapmaya çalışıyor, bu nasıl bir adam anlayabildiniz mi????

  (0) (3)

 • bu ittifaka oy vermeyin.sıkıntıların ve zamların nedeni ülkenin kötü yönetilmesidir.bahçeli, kötü yönetimin sorumlusu olan Erdoğan açık çek vermiştir.bunlardan ülkeyi normalleştirmelerini,zamların ve döviz kurunun düşümesini beklemeyin.erdoğan ın yönetimde olduğu türkiyenin para bulması ve yatırım alması söz konusu olmaz.bu da gelecekte sıkıntıların artması demektir. var olan enflasyon maliyet odaklıdır.talep odaklı değildir(üfe 46,enflasyonl mücadele adı altında tüfe 24).fiyat indirmek ,piyasadaki durgunluğu kırma ve gelmesi beklenen fiyat artışlarını gelecek yıla aktarma amaçlıdır.

  (2) (1)

Tüm Yorumlar