21 Ocak 2019 05:24

Bahçeli'den 'af' çıkışı! Teklifimizin arkasındayız...

Bahçeli'den 'af' çıkışı! Teklifimizin arkasındayız...

MHP lideri Devlet Bahçeli, af teklifi talebini yineledi. Bahçeli, “Meclis nasıl karar verirse... Nihayetinde 50 milletvekilimiz var. Toplumsal beklenti ve ihtiyaç oluştu. Bunu dikkate almak lazım” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, af teklifi konusunda “Meclis nasıl karar verirse... Nihayetinde 50 milletvekilimiz var. Toplumsal beklenti ve ihtiyaç oluştu. Bunu dikkate almak lazım” diye konuştu. Milliyet'in haberine göre Bahçeli, önceki akşam MHP Başkanlık Divanı’nda yerel seçimde ittifak ve af konusundaki tartışmaları değerlendirdi.

 İTTİFAK ÇIKIŞININ ARKASINDA... Bahçeli, yerel seçimde ittifaka kapı aralayan çıkışına ilişkin olarak “ülkenin geleceğine yönelik hassasiyetlerimizi pazarlık konusu yapmayız. İstanbul, Ankara ve İzmir’in şer ittifakının eline geçmesi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tartışmaya açabilir. Kayyum yönetimindeki belediyelerin de PKK’nın siyasi uzantılarında kalması uluslararası arenada sıkıntılı bir mesaj ve görüntü oluşturur” dedi. Bu konuda AK Parti’nin tutumunun belirleyici olacağını vurgulayan Bahçeli, ekonomik krize rağmen seçimin zamanında yapılması gerektiğini kaydetti.

AFFIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ... Bahçeli, AK Parti’nin “gündemimizde yok” dediği af teklifine ilişkin olarak da “Sonuna kadar arkasındayız” değerlendirmesini yaptı. Çalışmaların olgunlaştığını ve Meclis açıldığında yasa teklifi olarak sunulacağını belirten Bahçeli, diğer partilerle de konunun paylaşılabileceğini ifade etti. Af teklifinin “genel af” değil, infaz sürelerinde değişiklik içerdiğini, genel af gibi algılanmasının doğru olmayacağını kaydeden Bahçeli, “Meclis nasıl karar verirse... Nihayetinde 50 milletvekilimiz var. Toplumsal beklenti ve ihtiyaç oluştu. Bunu dikkate almak lazım” diye konuştu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • af çıkarsa benim devletime güvenim azalır. devlet ciddiyet ister. yeniden yapılandırma kesinlikle yok dediniz millete süper yüksek faizle trafik cezalarını ödettiniz. sonra 7143 yapılandırmasını çıkardınız. ciddi olun ciddi.

  (1) (0)

 • affın sadece sen arkasındasın başka kimse değil. toplumsal beklenti falan da yok. suç işleyen cezasını çeker. Rahşan affını yerden yere vurdun ve haklıydın, olumsuz sonuçlarını herkes gördü. şimdi ne affından bahsediyorsun.

  (0) (0)

 • 250 bin kişi adi suçlardan içerde bir o kadarda terör suçlusu rahşan affında suç makinaları serbest kalınca suç oranı tekrar yükseldi çıkanlar daha fazla suç işledi. nasılsa zırt pırt af geliyor diye insanları suça teşvik etmeyin elinizden geliyorsa ağırlaştırın hangi akla hizmet ediyorsunuz af ak partiyi bitirir tıpkı rahşanı bitirdiği gibi.

  (0) (9)

 • SEN O MAFYAYI ÇIKARMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAP BAHÇELİ, ÜLKE BATSIN UMRUNDA DEĞİL.

  (2) (1)

Tüm Yorumlar