18 Kasım 2018 02:13

Bahçeli'den ABD'nin yaptırım tehdidine tepki

Bahçeli'den ABD'nin yaptırım tehdidine tepki

MHP lideri Devlet Bahçeli ABD ile Brunson krizine ilişkin yaptığı açıklamada, "ABD'nin tehdidi stratejik ortaklığa gölge düşürüyor. Türkiye'nin tehditlere pabuç bıraktığı nerede görülmüştür? Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyeceğiz." dedi

ABD'nin yaptırım tehdidiyle ilgili çok sert açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Malum Papaz serbest bırakılmazsa yaptırım uygulayacaklarmış! Bu üslup küstahça değil midir? Buyurgan, bulanık ve buruşmuş bir tavır sayılmayacak mıdır? Türkiye’nin tehditlere pabuç bıraktığı nerede görülmüş, nerede duyulmuştur?" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, twitter üzerinden Amerika'nın yaptırım tehdidiyle ilgili çok sert açıklamalar yaptı. Devlet Bahçeli, "şantaja boyun eğmeyiz" dedi.

Devlet Bahçeli'nin twitter üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle:

Askıya koyulan her ekmek mazlumları sevindirecek, masumları şevklendirecek, sofraları şenlendirecektir. Bunun yanında Türk-İslam kültürünü gelecek nesillere gurur ve şuurla taşıyacaktır. Askıya ekmeği koyalım arşa Türk emek ve erdeminin damgasını vuralım. “Ekmek-Tuz Hakkı” Türk kültürünün müşfik bir mükâfatıdır. İnsanidir, vicdanidir, ahlakidir, İslamidir. Ayrıca barış ve kardeşliğin mahsulüdür. Bu hakkı bilmeyenler, bu hakkı tanımayanlar Türk milletine aba altından sopa göstermeye kalkışırlarsa en başta kendileri kaybedecektir.

"BU ÜSLUP KÜSTAHÇA DEĞİL MİDİR?"

On yıllardır müttefiklik hukuku içinde bulunduğumuz ABD, Evanjelistlerin dolduruşuna gelip bir Papazı bahane göstererek Türkiye’yi tehdit etmektedir. Bu ayıptır, ahlaki kural ihlalidir, stratejik ortaklığa gölge düşürmektir, haddi ve hududu aşmak demektir. Malum Papaz serbest bırakılmazsa yaptırım uygulayacaklarmış! Bu üslup küstahça değil midir? Buyurgan, bulanık ve buruşmuş bir tavır sayılmayacak mıdır? Türkiye’nin tehditlere pabuç bıraktığı nerede görülmüş, nerede duyulmuştur?

"ŞANTAJA BOYUN EĞMEYİZ"

Türkiye tam bağımsız, tam bağlantısız bir ülkedir. Onun bunun ağzına bakmadık, bakmayacağız. Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz. Tehdit acizlerin zaafı, korkakların zayıflığıdır. Kaldı ki, Türk milletine tehdit işlemez, tarihin hiçbir döneminde de işlememiştir. Papazı isteyen ABD, Pensilvanya’daki haini verirse her hal ve şartta bir takas imkân ve ihtimali doğabilecektir. Nasıl olsa, suçluların, ajanların ve hainlerin değiş-tokuşuna Soğuk Savaş yıllarında epey tesadüf edilmiştir. Kanaatim odur ki, ya bir yol ağzında, ya da bir köprübaşında suçluların takası sağlanabilecektir…

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (18)
 • Pardon!... "Ver Bilali al hilali" ve "ver papazı al papazı" laflarını kim/ler söylemişlerdi!

  (1) (5)

 • bay bahçeli delirtme adamı girip çıktıgın meclise bak önce onları ayıkla,sonra saga sola sallarsın.

  (2) (5)

 • MHP lideri Devlet Bahçeli Türkiye'nin tehditlere pabuç bıraktığı nerede görülmüştür? Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyeceğiz." dedi. Dedi de sayın Bahçeli çok salak değilse; Deniz YÜCEL' in Almanya' ya gönderilmesini ve askerlerimizin başına çuval geçirilmesi sonrasında ABD' ye bir nota dahi verilmediğini ve sorulan bir soruya yetkilinin: "Her olayda nota mı verilir, bu müzik notası değil ki her olayda verelim" demesini hatırlamayacak kadar salak değildir sanırım. Çok yakında papazı özel uçakla gönderirler.

  (2) (4)

 • Bana sordunuz ? Aldandim. Günah isleme özgürlügünü istiyorlar

  (0) (2)

 • adamlara tek cümle söylenecek; ver papazı al papazı.. işine geliyorsa, gelmiyorsa bıdı bıdı yapma yol al. diyeceksiniz. biz mi öğretelim.

  (1) (5)

Tüm Yorumlar