18 Ocak 2019 08:45

Bağ evinde basılan FETÖ'cülerin ifadeleri bomba! Meğer abi...

Bağ evinde basılan FETÖ'cülerin ifadeleri bomba! Meğer abi...

KAYSERİ'de, bağ evinde basılan FETÖ üyeleri ilginç ifadeler verdiler. Cezaevinde toplantılara katılmadıklarında Abi'ler 'ahiretinizi mi mahvedeceksiniz' diyerek baskı yapmış.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri'ne bağlı ekipler, 4 gün önce, merkez Melikgazi ilçesi Kazımkarabekir Mahallesi'nde eski belediye çalışanı Ö.F.'nin bağ evinde FETÖ üyelerinin her hafta toplantı yaptığı ihbarını aldı. İstihbarat üzerine harekete geçen ekipler, 10 kişiyi yakalayıp, gözaltına aldı.

Kimlik ve UYAP kayıtları kontrol edilen şüphelilerin daha önce FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında tutuklandığı, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiği saptandı. Şüphelilerin verdiği ifadelerden yola çıkan ekipler, bu kişilerle irtibatlı olduğu belirlenen, öğretmenlik yaparken ihraç edilen A.V. ile eski itfaiyeci T.B.'yi de yakaladı. Gözaltı sayısı 12'ye çıkarken, A.V. ve T.B.'nin de FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında tutuklandığı, cezaevinde bir süre kaldıktan sonra tahliye edildiği belirlendi.

'ARAMIZDA KOĞUŞ ARKADAŞLIĞI OLUŞTU'
İl Emniyet Müdürlüğü'nde 5'i öğretmen, 2'si iş insanı,1'i memur, 1'i işçi, 1'i esnaf, 2'si belediye eski çalışanı toplam 12 şüpheli sorgulandı. Bazı şüphelilerin ise ifadeleri ortaya çıktı. Hüküm giydikleri cezaları İstinaf Mahkemesi'ne taşıdıklarını, bu nedenle dışarıda olduklarını belirten bir şüphelinin "Biz, Nevşehir Kapalı Cezaevi C-12 koğuşunda 'FETÖ/PDY terör örgütü üyeliği'nden belirli sürelerde yattık. O nedenle aramızda koğuş arkadaşlığı oluştu. Cezaevinden çıktıktan sonra zaman zaman bir araya gelip, yemek yiyip, sohbet ediyoruz. Örgütsel bir faaliyetimiz yok" dediği öğrenildi.

'TOPLANTILARA KATILMAYA ZORLUYORLARDI'
Gözaltındaki şüphelilerden birinin de ifadesinde, "C-12 koğuşunda kaldığımız süreçte de örgütün üst düzey yöneticilerinin ülke dışına çıktıklarını, bizlerin demir parmaklıkların ardında yattığımızı söylediğimizde 'abi' konumundaki M.A., 'Ahiretinizi mahvetmek mi istiyorsunuz? Böyle konuşmayın' diye bizi baskılıyordu. Cezaevinden çıktıktan sonra da yaptıkları toplantılara katılmaya zorluyorlardı" dediği ortaya çıktı.

KULLANMADIKLARI TELEFONLARDAN 'BYLOCK' ÇIKTI
Öte yandan 'FETÖ/PDY üyesi olmak'tan cezaevinde yatan ve hükümleri onanmaya gönderilen şüphelilerden 3'ünün, kullanmadıkları cep telefonlarında yapılan incelemede, örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock' tespit edildi. 12 şüphelinin, nöbetçi sulh ceza mahkemesine FETÖ/PDY adına örgütsel faaliyetler sürdürdükleri gerekçesiyle çıkarılacağı bildirildi.

MAHKEMEYE SEVK EDİLDİLER
Kayseri'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanıp, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen, örgütsel faaliyetlerini bağ evlerinde sürdürdükleri öne sürülen 12 kişi, emniyetteki sorgularının ardından sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler, güvenlik önlemleri alınarak, Kayseri Adliyesi'ne getirildi. İşlemleri tamamlanan 12 kişi, FETÖ/PDY adına örgütsel faaliyetler sürdürdükleri gerekçesiyle nöbetçi sulh ceza mahkemesine çıkarıldı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (9)
 • CENNET NERDE KIM KARAR VERIYOR? Cezaevinde toplantılara katılmadıklarında Abi'ler 'ahiretinizi mi mahvedeceksiniz'( diyerek baskı yapmış?)

  (0) (0)

 • mankurt olmak böyle bir şey işte . artık iradeni kullanamazsın. kalbin de tereddütler olsa bile beynin artık başkalarının eline geçmiştir. Allah ıslah etsin

  (0) (1)

 • Cezaevine girip çıkarak ıslah olan varmı ? Fetö cezaevinden Mafya olarak çıkacak. Yakında duyulur. Tehdit şantaj gasp dayak cinayet. Bu sapıkların sapkın dini inanışları ile yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. FETÖ PKK

  (3) (7)

 • Ulan sizin Müslümanlığınız mı kalmışta ahiretten bahsediyorsunuz zındıklar. FETÖ nün kulu olmuşsunuz. Hristiyan ve Yahudilerle bir olup İslamı bidatlerinizle öyle bozmuşsunuz ki nasıl sapıttığınızı anlayacak kadar bile din kalmamış sizde. (Müslüman ihanet etmez yalan söylemez ( Hadisi şerif)).

  (1) (10)

 • ben de şahit oldum bir yakınımı ziyarete gittiğimde tahliye olmuş kişiler içerdekileri ziyarete gelmişti, çıktıktan sonra beraber iş kuranlar da var...aralarında tahmin edemeyeceğiniz dostluklar olmuş...insanların varını yoğunu elinden alırsanız koğuş arkadaşı kardeşi olur...bunu tahmin etmeniz lazımdı

  (5) (6)

Tüm Yorumlar