25 Nisan 2018 12:01

Avrupa Konseyi'nden hayır'cılara kötü haber!

Avrupa Konseyi'nden hayır'cılara kötü haber!

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, Türkiye'deki referandum sonuçlarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Jagland'ın sözleri hayır'cıları çok üzecek...

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland, hiçbir uluslararası kurumun herhangi bir ülkedeki referandum sonucunu geçersiz sayma hakkı bulunmadığını söyledi.

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, Strazburg'da yaptığı, Alman basınında yer alan açıklamasında, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) halk oylamasının iptaline yönelik başvuruları reddetmesinin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AHİM) taşınmasının düşünebileceğini belirtirken, "Hiçbir uluslararası kurumun, herhangi bir ülkedeki bir referandumu geçersiz sayma hakkı yok." ifadesini kullandı.

İDAM CEZASI TEPKİSİ

Jagland, açıklamasında, idam cezasının Avrupa Konseyi üyeliği ile bağdaşmayacağını dile getirdi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (13)
 • YSK dan başka hiçbir kurum yapılmış olan seçimi iptal edemez. ANCAK AVRUPA KONSEYİ SEÇİMLERDE HİLE YAPILDIĞINA KARAR VERİRSE BİR SÜRÜ YAPTIRIM YAPARAK HÜKÜMETİ ÇOK ZOR DURUMA SOKAR.

  (0) (0)

 • chp bunu bilmiyomu biliyor maksat anarşi çıkarmak en iyi bildikleri iş

  (0) (2)

 • TABİİ Kİ KARIŞAMAZLAR,O KADAR DA DEĞİL,SADECE YAPTIRIMLARI VAR,BİRLİĞİ ASKIYA ALIRLAR,DEMOKRASİ YOK DERLER,DİKTA VS.DERLER.HAYIRCILARLA NE ALAKASI VAR.???

  (0) (0)

 • 3.5 milyon oy mu dediniz ilk 1.5 milyon demiştiniz sonra 2,5 milyon dediniz şimdi 3.5 milyona yükselttiniz yakında 10 milyona yükseltirsiniz sayıyı bildiğinize göre demekki sandık kurulları üyeleriniz sandık kurulu mühürü basmamışlar ve sayıyı size vermişler anlaşılan sorun bakalım sandık görevlilerinize neden mühür vurmamışlar? sandık kurulu başkan ve üyeleri mühür vurmamış diye bunda seçmenin günahı nedir? oy pusulaları FİLİGRANLI sahte olması imkansız seçmen sayısı ile pusula sayısı tutuyorsa oylar gerçektir demektir daha neyi iddia ediyorsunuz hıursızlar vetan hainleri? amacınız kargaşa çıkarmak için ise boşuna kendinize yormayın çok zararlı çıkarsınız sizi kışkırtan o sahiplerinize söyleyin akıllı olsunlar hepinizi üstüste kor uzaya fırlatırız

  (1) (1)

 • ysk nın suçu muş mış..la allahın beceriksizleri 15 sene 10 seçimdir halen lafazanlık yapacagınıza az kendinizi eleştirin değişin adam olun adam..bu kafa ile daha cok ezik büzük kalır kendiniz harici herkesi suçlarsınız..kk ya bak hele chp trolleri kendini yalancı cıkarttı be aloooo elde belge mühürsüz oylar sayılsın diye dilekçe veriyorlar kalkmış kendilerini yalanlıyorlar ve halen adamız diye ortaya cıkıyorlar..

  (1) (1)

Tüm Yorumlar