20 Nisan 2018 22:54

Atatürk heykelinin başını çöp poşetine sardılar

Atatürk heykelinin başını çöp poşetine sardılar

Tekirdağ'da bir ilçe belediye başkanının sipariş ettiği Atatürk heykeli ve büstü, kafaları çöp poşeti sarılarak taşındı. Olayın fotoğrafları sosyal medyada tepkilere neden oldu.

TEKİRDAĞ'ın CHP'li Süleymanpaşa Belediyesi'nin Edirne'de bir heykeltıraşa yaptırdığı Atatürk heykeli ile büstünün başlarına çöp poşeti geçirilerek taşınması tepkilere neden oldu. 

Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı, Edirne'de Atatürk heykeli ve başka bir yere konulmak üzere Atatürk büstü yaptırdı. Heykel ve büst Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’na ait bir kamyonetin kasasına konularak Edirne’den Tekirdağ’a götürüldü. Atatürk büstünün kartonla ve üzerine naylonla, Atatürk heykelinin ise baş kısmına çöp poşetiyle sarıldığı görüldü.

Atatürk heykelinin başına çöp poşeti sarılarak kamyon kasasında taşınması tepkilere neden oldu.

HEYKELTIRAŞ: TEK AMAÇ BAŞININ ZARAR GÖRMEMESİ

Edirne’de Atatürk heykelini hazırlayan heykeltıraş Müslüm Özcan, tek amaçlarının heykelin baş kısmının zarar görmesini engellemek olduğunu, poşetin içerisine süngerler konulduğunu bunun ise koruma amaçlı yapıldığını söyledi.

MEYDANA KONULDU, ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR

Edirne’den kamyonet kasasında taşınan Atatürk heykeli, Süleymanpaşa İlçesi’ne bağlı 3 bin nüfuslu Karacakılavuz Mahallesi’ndeki meydana konuldu. Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı anıt çevresindeki çevre düzenlemesine devam ediyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • hemen art niyet aramayın zarar görmesin die yapılmış çanakkkale şehitlerini annmadaki fotağrada atatürk fotarafı yokdu ona neden tepki göstermediler

  (0) (2)

 • halen putlara para harcanıyor yahu put yapacaksan kendi paran ile yap niye benim vergilerimle bana hiç bir yararı olmayan put yapıyorsun hangi hak ile yıl olmuş 2017 taptıkları batı dünyası uzaya otoban döşemiş gidip geliyor ama bizim chp lilerin taş kafası halen ilk çağdan kalma olduğu için put dikmekle meşgul yahu ona harcanan para ile millete hizmetini yap dağı taşı putlarda doldurdunuz zaten yeter yahu bıktım put görmekten bıktım vergilerimin put lara harcanmasından

  (0) (2)

 • atatürk heykelleri ona tapılmak için değil ona sonsuz saygı ve şükran borcu vesilesidir bu memleketin yetiştirmiş olduğu en büyük komutandır

  (2) (0)

 • Kemalistler sesini cikarmadigina göre rahatsiz olmamislar. Ak Partili belediye baskani yapmis olsa offf seyredin gürültüyü. Iste bu yüzden diyoruz Atatürk'ü ve Cumhuriyeti en cok istismar eden bu ikisi üzerinden oy devsiren tek bir güruh var o da CHP!!!

  (2) (5)

 • manşet atarken bile chp li belediyenin yaptığına bak diye insanları yanlış yönlendirmeye çalışıyorsunuz. aynı şeyi akp li belediye yapsaydı siz haber bile yapmazdınız. şeytan bile sizden daha insaflıdır.

  (2) (1)

Tüm Yorumlar