18 Kasım 2018 00:43

Askerden teslim olan PKK'lılara insanlık dersi

Askerden teslim olan PKK'lılara insanlık dersi

Şırnak'ın Uludere ilçesi Çukuryayla mevkiinde teröristlere yönelik operasyonda 2 terörist teslim oldu. Cep telefonuyla saniye saniye görüntülenen olayda askerin, teslim olan teröristlere gösterdiği merhameti gözler önüne serdi.

ŞIRNAK’ın Uludere ilçesinde güvenlik kuvvetleri tarafından sağ ele geçirilen 2 terörist ile Mehmetçik arasında geçen konuşma, Mehmetçiğin merhametini bir kez daha gözler önüne serdi.

Çukuryayla mevkiinde 25 Ağustos tarihinde düzenlenen operasyonla biri sözde PKK’nın üst düzey yöneticisi olmak üzere 2 terörist sağ olarak yakalandı. Sağ yakalanan teröristler ile konuşan uzman çavuş, teröristlere adeta insanlık dersi verdi. 

"BUNDAN SONRA CANIN BİZE EMANET"

Sağ ele geçirilen teröristlere kelepçe takan ve korkudan ne yapacaklarını bilmeyen teröristlerdeki panik halini gören uzman çavuş, “Bundan sonra canın bize emanet. Bundan sonrası vatanın, milletin yapacağı iş” dedi.

Diğer bir terörist ile konuşan uzman çavuşun söyledikleri yanında bulunan biri tarafından Kürtçe olarak teröriste anlatıldı. İkinci teröriste de korkmaması gerektiğini söyleyen uzman çavuş, “Bundan sonra canın bize emanet. Akıllı durursanız ateş kullanmayız, akıllı durmazsanız yapacak bir şey yok. Görevimizi yerine getiririz” diye konuştu.

Mehmetçik tarafından teröriste insanlık dersinin verildiği o anlar cep telefonuna saniye saniye kaydedildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (13)
 • herkes aynı fikirde ama bu kadar vicdan neyin nesi yani.

  (0) (0)

 • ne canı emanet sıkın ulan sıkın gitsin, canı emanetmiş, içimden öyle küfürler geliyor ki yazamıyorum yayınlamazsınız. emanetmiş ne emaneti ulan, gencecik fidan geldi samsunuma, her yıl 10 15 şehit veriyor bu memleket ne emaneti..sıkın gitsin

  (0) (34)

 • ne canı ulan ne canı şerefsizin canı olsa ne olmasa ne sanamı kaldı şow yapmak sık kafasına gebersin leşinide hayvanlara bırak belki işe yarar. onlarda size ne kadar inandı siz böyle yaptıkça onların bir tarafları kalkıyor.

  (0) (18)

 • .Fazla merhamet sonumuzu hazırlar..merhamet merhamet ne işimize yarıyor...Çanakkale savaşındada merhamet gösterip yaralı düşman askerlerini karşıya geçirmiştik..Ne oldu biz düşman askerini bırakıp döndüğümüzde sırtımızdan vurulmuştuk...

  (0) (9)

 • AMAN DİLEYENE ESİR DÜŞENE MERHAMET TÜRKÜN KANINDA VARDIR TARİHTE SAYISIZ ÖRNEKLERİ VARDIR ANCAK BAZEN DE SAF TEDBİRSİZ AKILSIZ MERHAMETİMİZ VARDIRKİ O BİZİM GAFİL AVLANMAMIZA SEBEP OLMUŞTUR,GÖZYAŞINA PERİŞAN HALE DÜŞMANIMIZDA OLSA KANARIZ,BUNU İYİ AYIRT ETMEK LAZIM YANİ YANİ ALLAH VE RESULU HAİNE MERHEMET EDİLMEZ DERKEN BİZ O EMRE UYMAYIZ ÇOK BİLMİŞ DAHA MERHAMETLİ OLACAKMIŞ GİBİ YAPARSAK GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ BEDELİNİ ÖDERİZ TESLİM OLMAKTAN BAŞKA ÇARESİ YOK MERMİ BİTMİŞ ACİZ KALMIŞ TESLİM OLMUŞ AMMA HAİNLİĞİN PİŞMANLIĞI ISLAHI OLMAZ YOKTUR *** İDAM *** KURŞUNA DİZİLECEK ÇATIŞMA HALİNDE TESLİM OLMUŞ HÜR İRADESİYLE OLSA İDİ MERHAMET EDİLİRDİ ***ADALET*** BUDUR DİĞERİ AHMAKLIKTIR,BİLE BİLE LADESTİR nokta

  (1) (12)

Tüm Yorumlar