21 Kasım 2018 03:13

Anne ve babanın velayet sorunu minik kızı gözyaşlarına boğdu

Anne ve babanın velayet sorunu minik kızı gözyaşlarına boğdu

Antalya'da yaklaşık 7 yıl önce eşinden ayrılan ve kızının velayeti kendisinde bulunan baba polislerin küçük kızı tekrar annesine götürmek üzere eve gelmesi üzerine büyük şok yaşadı. Küçük kız babasından ayrılmak istemezken gözyaşlarına boğuldu.

ANTALYA'da yaklaşık 7 yıl önce eşinden ayrılan ve kızının velayeti kendisinde bulunan, ancak geçen temmuz ayında velayeti anneye verilen kızını gören baba, kızının darp edildiğinden şüphelenmesi üzerine gittiği hastanede darp raporu aldı. Kızın yeniden babaya verilmesinden bir süre sonra babanın Isparta'daki evine giden polisler çocuğu alıp anneye götürmek istediği sırada minik kızın feryadı yürekleri dağladı.

Antalya’da 2012 yılında kızı doğduktan sonra eşinden ayrılan ve yaklaşık 7 yıldır kızının velayeti kendisinde olan baba Gökhan Köse, geçen temmuzda velayeti annesine verilen kızını görmek için ağustos ayında Tekirdağ Çorlu’ya gitti. Görüş gününde, kızını polis nezaretinde eski eşinden teslim alan baba Gökhan Köse, kızının yanına gelmeden önce hastaneye gittiklerini söylemesi üzerine durumdan şüphelendi.

Kızının vücudunda çeşitli izler tespit eden Köse, hastaneye gitti. Köse, kızının vücudundaki izlerin darp nedeniyle oluştuğu yönünde hastaneden rapor aldı. Olayın adli boyut kazanmasıyla birlikte küçük kız ve babası daha sonra polis merkezine giderek, anneden şikayetçi oldu.

Yaşanan olayın ardından bir süre önce babadan alınarak velayeti tedbiren annesine verilen küçük kız, bu kez yeniden savcılık talimatıyla babaya teslim edildi. 25 gündür kızıyla birlikte Isparta’da bulunan babanın Gönen ilçesindeki evine 7 Eylül günü saat 20.30 sıralarında polis geldi. Eve gelen polislerin, baba Köse ve evde bulunanlara savcılık talimatıyla çocuğunun anneye teslim edileceğini ve çocuğun alınacağını söylemesi üzerine 7 yaşındaki D.N.K. gözyaşlarına boğuldu. Minik kızın o anlarda kameraya yansıyan görüntüleri ise yürekleri dağladı.

Kameraya yansıyan görüntüde, evde bulunanlar polislere ‘Yapmayın’ diye hitap ederken, çocuk ise gözyaşları içerisinde “Gitmek istemiyorum baba, ben anneme gitmek istemiyorum. Lütfen beni götürmeyin. Lütfen” diyerek feryat etti. Bu sırada eve gelen polislerden biri küçük kızı sakinleştirmeye çalışırken, evde bulunanlar da, “Lütfen sakin ol” diyerek çocuğu teselli etmeye çalıştı. Olayın ardından adli makamlarla görüşen polis ekipleri, daha sonra çocuğun alınmayacağını beyan ederek evden ayrıldı. 7 yaşındaki D.N.K.’nın daha sonra verilen başka bir karar sonrasında, dün yeniden tedbiren anneye teslim edildiği öğrenildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (9)
 • ANLAMADIĞIM ŞEY ANNE ŞEVKATİ GİBİ BİR KAVRAMIN HUKUK SİSTEMİNDE DAYATILMASI NEDENDİR? ANNELER GENEL ANLAMDA ŞEFKATLİ KEN BABALAR TAŞ KALPLİ MİDİR DEMEK İSTİYOR YARGI SİSTEMİ. NİCE BABALAR VAR Kİ ANNELERDEN KAT KAT SEVGİ DOLU VE EVLADINA DÜŞKÜN , İLGİLİ. KANUNDAKİ BU SAPLANTILI ANNE ŞEFKATİ KAVRAMI OLMUŞ OLMASAYDI BU EVLADIMIZIN GÖRÜŞÜNE SAYGI DUYULUR, BU ÇİLEYEMARUZ KALMAZDI. MADEM KADIN ERKEK HUKUKTA EŞİTTİR, ANNELERE VELAYETTE +1 PUAN OTOMATİK OLARAK VERİLMELTEDİR. BU ADALETMİDİR? BENCE DEĞİL? SİZCE?

  (0) (0)

 • BİR ÇOCUĞA İKİ KADIN SAHİP ÇIKIYORMUŞ,MAHKEMELİK OLMUŞLAR,HAKİM ÇOCUĞUN KİME AİT OLDUĞUNA KARAR VEREMEYİP KARARSIZ KALINCA;'ÇOCUĞU İKİYE BÖLELİM YARISINI BİRİNİZE YARISINI DİĞERİNİZE VERELİM DEYİNCE GERÇEK ANNESİ ÇOCUĞU ALMAKTAN VAZ GEÇİNCE HAKİM VAZ GEÇENE ÇOCUĞU TESLİM ETMİŞ.HİKAYE BU YA,GERÇEK ANNE VEYA BABALAR ÇOCUKLARINA ZARAR GELECEĞİNİ GÖRÜNCE BAĞRINA TAŞ BASIP FEDAKARLIK ETMELİLER.

  (1) (7)

 • hani ayle bakanligi vardi bu cocuklar boylemi korunacak cocuk gitmek istemiyor ve acikca ortada ve darp izleri olduguna dairde hastane raporu var adalet asil anneyi suclayacak yerine ustelik aglatarak cocugu babadan alip geri anneye veriyor boyle adalet,de boyle ayle birligi koruma bakanligida olmaz olsun iste yz binlerce gurbetci cocugu bunlari gorup duyduklari icin turkiyeye gelmek istemiyor herseye sebep olan bu carpik kanun ve yasalar yaziklar olsun.

  (0) (2)

 • Aynısı benim başıma geldi, şu an sekiz yaşıda olan oğlumu annesi 3 kere almaya geldi. İlk geldiğinde mahkeme kararı var diye 3 saat çocuğu ağlattılar sonrasında annesi götürmekten vazgeçti, 2. geldiklerinde yine annesi nin isteğiyle almaktan vazgeçtiler. Sonrasında düşündüm madem çocuğun psikolojisinin bir önemi yok neden pedegog gönderiyorlar diye. Nazillide bulunan aile mahkemesine gittim psikologlar çocuklar istemiyorsa kimse götüremez dedi, ancak adliyede herzaman psikolog görevlendirilmiyormuş daha sonra icra müdürüne gitti o psikologun dediğinin tersini söyledi mahkeme kararı var çocuğu alırız diye, kararsız kaldık karakolda polis amirine sordum polis amiri çocuğun mükellef olmadığını eğer baba vermek istemezse çocukta gitmek isterse ozaman karışacaklarını söylediler. 3 gelmesinde annesi polislerle geldi yine birşey olmadı

  (0) (8)

 • Gercekten minik kiza çok yazik baba anne fark etmez minik kiza siddet dayak yapan hiç hiç bir zaman insan olamaz ben esimden ayri yasiyorum ayda bazen Bes alti sekiz defa iki oglumu goruyorum surekli telefon ederim maddi ihtiyacini yaparim iki oglum yaslari yirminin uzerinde tek kelime Kiz erkek fark etmez cocuklara baski siddet yapan kisi hiç bir zaman insan olamaz. Allah boyle kisileri af etmez

  (0) (6)

Tüm Yorumlar