24 Ocak 2019 11:53

Ankara Valiliğinden 'şarbon' iddialarına yalanlama!

Ankara Valiliğinden 'şarbon' iddialarına yalanlama!

ANKARA Valiliği, Mamak ilçesinde birtakım kişilerden şarbon şüphesiyle kan örneği alınarak inceleme için Halk Sağlığı Laboratuvarına gönderildiğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

ANKARA Valiliğinden yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında, Mamak ilçesinde birtakım kişilerden şarbon şüphesiyle kan örneği alınarak inceleme için Halk Sağlığı Laboratuvarına gönderildiğine dair iddiaların yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, “12 Eylül 2018 tarihi itibariyle, Mamak ilçesinde şarbon şüphesiyle ilgili olarak yapılmış bir ihbar ve şarbon tetkiki amacıyla vatandaşlardan kan örneği alınmamıştır. Aynı iddialarla ilgili olarak 10 Eylül 2018 tarihli Valilik açıklamasında, Mamak İlçesinde herhangi bir şarbon vakasına ve sağlık kurumlarına şarbon şüphesiyle yapılmış bir başvurunun olmadığı açıklanmıştı” denildi.

Açıklamada, vatandaşların, bu tür asılsız ve maksatlı iddialara itibar etmemesi ve yetkili makamlar tarafından yapılan açıklamaları dikkate almasının faydalı olacağı aktarıldı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • PES ARTIK ..NASIL BİR ÜLKE OLDUK??HANGİSİ YALANCI VEYA HANGİSİ DOĞRU MİLLETTE ŞAŞIRDI ..AMA ŞURASIDA BİR GERÇEKKİ --ATEŞ OLMAYAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZMIŞ..AYRICA --KABAHAT ALTIN KÜRK OLMUŞ -KİMSE SIRTINA GİYMEMİŞ ..BİZİM DURUMDA BUNDAN İBARET..OLAN İNSANLARA OLUYOR TABİKİ..AMA TEPEDEKİLERİN KEYFİ YERİNDE ..

    (0) (1)

  • Saray Menüsünde tehlike yok!............... Hepsi milli!............... Ejder Meyveli Smoothie (Chia tohumu eşliğinde), Efuli (Liçi meyvesi eşliğinde), Aloevera (Starex meyvesi eşliğinde), Pataşur içerisinde Çerkez Tavuğu, Zencefilli Somonlu Suşi!...

    (0) (2)

Tüm Yorumlar