AK Parti Kocaeli'de 12 ilçe adayını açıkladı
Abone olCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kocaeli'deki 12 ilçe belediye başkan adayını açıkladı.
Tahir Büyükakın'ı daha önce AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye
Başkan adayı olarak belirleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Polis
Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda partisinin 12 ilçe belediye başkan
adayını tanıttı.
AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, tüm ilçelerde AK Partili belediye başkanının bulunduğu Kocaeli'de, İsmail Yıldırım'ın belediye başkanı olduğu Karamürsel dışındaki İzmit, Başiskele, Gölcük, Kartepe, Kandıra, Derince, Körfez, Dilovası, Gebze, Çayırova ve Darıca ilçelerinde yeni adaylar gösterildi.
Böylelikle İzmit ilçe belediye başkan adayı Azize Sibel Gönül,
Başiskele belediye başkan adayı Mehmet Yasin Özlü, Gölcük belediye
başkan adayı Ali Yıldırım Sezer, Kartepe belediye başkan adayı
Muhammed Mustafa Kocaman, Kandıra belediye başkan adayı Adnan
Turan, Derince belediye başkan adayı Zeki Aygün, Körfez ilçe
belediye başkan adayı Şener Söğüt, Dilovası belediye başkan adayı
Hamza Şayir, Gebze belediye başkan adayı Zinnur Büyükgöz, Çayırova
belediye başkan adayı Bünyamin Çiftçi ve Darıca ilçe belediye
başkan adayı Muzaffer Bıyık oldu.
İlçe başkanları aday
oldu
AK Parti Kartepe, Darıca ve Körfez ilçelerinde partinin eski
ilçe başkanlarını belediye başkan adayı olarak gösterdi.
AK Parti, İzmit ilçesinde kadın belediye başkan adayı
çıkardı. Geçmiş dönemlerde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları
Başkanlığı, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu
Başkanlığı ve AK Parti Kocaeli Milletvekilliği görevlerinde bulunan
Azize Sibel Gönül, İzmit'te belediye başkanı olmak için
yarışacak.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan AK Parti'nin Kocaeli'de ilçe belediye başkan adayları harf sırasına göre şöyle:
Başiskele: Mehmet Yasin Özlü
Çayırova: Bünyamin Çiftçi
Darıca: Muzaffer Bıyık
Derince: Zeki Aygün
Dilovası: Hamza Şayir
Gebze: Zinnur Büyükgöz
Gölcük: Ali Yıldırım Sezer
İzmit: Azize Sibel Gönül
Kandıra: Adnan Turan
Karamürsel: İsmail Yıldırım
Kartepe: Muhammed Mustafa Kocaman
Körfez: Şener Söğüt