24 Haziran 2018 15:38

Almanya'dan sonra Hollanda da PKK'ya kucak açtı

Almanya'dan sonra Hollanda da PKK'ya kucak açtı

Terör örgütü PKK yandaşları, Hollanda'nın verdiği izinle Lahey kentinde terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterleri ve örgütü simgeleyen bez parçaları ile yürüyüş yaptı.

Hollanda'nın  Lahey kentinde nevruz kutlaması olarak sunulan etkinliğe 200'ün üzerinde kişi katıldı. Yapılan konuşmalarda, anayasa referandumunda "hayır" oyu verilmesi gerektiği belirtildi.

Örgüt yandaşları daha sonra, polis eşliğinde yürüyüşe geçti. Terörist başının posterleri ile  PKK'yı simgeleyen bez parçalarını taşıyan örgüt sempatizanları, sık sık  Türkiye karşıtı ve terör örgütü lehinde sloganlar attı.

PKK yandaşları,  Belçika'nın başkenti  Brüksel'de AB kurumları yakınında da nevruz adı altında etkinlik düzenleyerek, referandumda "hayır" oyu verilmesi çağrısı yaptı.

ÇİFTE STANDART

Hollanda'nın  Avrupa Birliği terör örgütleri listesinde olmasına rağmen  PKK'ya verdiği izin çifte standart olarak değerlendiriliyor.

PKK'ya izin veren  Hollanda, Türk bakanların etkinlik düzenlemesini ise engellemişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izni iptal edilmiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı  Fatma Betül Sayan Kaya da sınır dışı edilmişti.  Hükümet, bu engellemelere, "güvenlik ve kamu düzenini" gerekçe göstermişti.

PKK yandaşları, hafta sonu da Türk bakanlara izin vermeyen başka bir ülke olan  Almanya'da gösteri düzenlemişti.  Almanya yönetiminin  PKK'ya verdiği izin,  Türkiye'nin tepkisini çekmişti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (17)
 • Açılım süreci denilen ihanet sürecinde pkk ya BU HÜKÜMET KUCAK AÇMADI MI? Bebek katilinin şartları bakanlar tarafından ekranlarda okunmadı mı? TERÖRİSTSİN ayağına hakim savcı göndermediler mi? 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINDA pkk gövde gösterisi yaparak topuyla tüfeğiyle benim ülkemden geçmedi mi?... Hollanda Pkk ya kuçak açmışmış..Hadi ya!

  (0) (0)

 • Hollanda polisleri de sanırım Gezi olaylarında ki kahraman polislere imrenmişlerdir sanırım.

  (0) (1)

 • referandumda evet çıkarsa ,çıkmış ve çıkacak dışişleri krizlerinin boyut ve etkilerinin ne olacağını tahmin edin.

  (0) (3)

 • tüm avrupa, amerika, pkk, fetö.. HAYIR diyor.. PEKİ SEN HAYIR DİYEN VATANDAŞ, BU TÜRKİYE DÜŞMANLARI VE VATAN HAİNLERİYLE HANGİ MİLLİ MENFAATTE ORTAK NOKTADA BULUŞTUNUZ DİYE HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ? YALANLARLA DOLU Bİ PROPAGANDAYA ALET OLMA, KENDİ BAŞINA İYİCE BİR BAK ANALİZ ET. EĞER İÇİN BİRAZ OLSUN VATAN AŞKIN DA VARSA ZATEN "EVET" DİYECEKSİN.

  (0) (1)

 • dünyada kasırga ektiniz,tayfun biçmeniz gayet doğaldır.yalakaların,bu tür ortalığa velveleye verme çabaları akp nin 10 yaş zeka gurubuna hitap eden davranışlardır.sessiz çoğunluk, galeyana gelmez.referandumun sessiz çoğunluğunun bir iyi,bir kötü tarafı var.iyi tarafı,artık akp rejiminin tehlikeli olduğunu gördü.kötü tarafı hdp ve kürtlerden başkaları asıl tehlikenin zihniyet bozukluğunda olduğunu kabul etmiyor.mhp muhalifleri, bahçeli faktöründen,chp laiklik faktöründen,yıllardır akp ye oy vermiş olan akp içindeki muhalifler dünya ile savaşmanın maddi çıkarlarını dokunduğundan başkanlık sistemine karşılar.içlerinde mevzunun zihniyet bozukluğu olduğu bilincinde olan sadece hdp ve hdp çizgisinde olan kürtler (türklere uşak olanlar değil) var.onun için, akp onları hedef tahtalarına koydu.bahçeli ve mankurtları da peşinden geliyor.onun için hdp vekilleri hapiste.onlara direnen tek muhalefet hdp ve onun çizgisinde olanlardır.

  (1) (1)

Tüm Yorumlar