16 Ocak 2019 08:50

Almanya'dan flaş Adil Öksüz açıklaması!

Almanya'dan flaş Adil Öksüz açıklaması!

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Adebahr, firari FETÖ’cü Adil Öksüz’ün Almanya’da bulunup bulunmadığına ilişkin güncel bir gelişme olup olmadığı konusunda somut bir şey söylemeyeceğini belirtti.

Berlin'de düzenlenen basın toplantısında Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Adebahr ve İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Eleonore Petermann, FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün Almanya’nın başkenti Berlin’de görüldüğü iddialarına ilişkin AA muhabirinin sorularını cevapladı.

Adebahr, "2 yıl önce Türkiye’de gerçekleşen darbe girişiminin ele başlarından Adil Öksüz’ün Almanya’da Berlin’de görüldüğüne ilişkin haberler var. Bu konuda Alman makamlarında bilgi var mı? Eski Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Öksüz hakkında yeterli bilgiler olması durumunda Alman makamlarının harekete geçeğini söylemişti” şeklindeki soruyu yanıtlarken, “Gabriel’in o dönemde söyledikleri hala geçerli. Onun temel ifadesi geçerli. Güncel bir gelişme olup olmadığı konusunda şu an bir şey söyleyemeyeceğim" dedi.

Bomba iddia! Adil Öksüz'ün nerede saklandığı ortaya çıktı

Alman hükümetinin FETÖ’yü yeniden değerlendirdiğine ilişkin Alman basınında da haberler çıktığının hatırlatılması üzerine Adebahr, şöyle konuştu: 

"Bildiğiniz gibi haberlerle ilgili yorum yapmıyoruz. Burada, Alman Büyükelçiliğinin olası gizli bir raporundan söz ediliyor. Şunu söyleyebilirim: Alman Hükümeti ve Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki tüm olayların değerlendirmesinde olduğu gibi Gülen hareketinin değerlendirmesinde de çeşitli kaynaklara dayanıyor. Buna, Büyükelçiliğin raporları, Türk kaynakları, ortaklarımızın verdiği bilgiler ve istihbarat bilgileri de dahil. Önümüzde bulunan tüm bilgilerin ışığında, Gülen hareketi üyelerinin, Türkiye’deki darbe girişimine katılmış olduklarını dışlayamayız."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • Ben kayincoyu aradım ve söyledim Almanya’da olduğunu

    (1) (9)

  • acaba kim ihbar etti ve ne tesadüfse tamda seçim öncesi ihbar etmekte...İLGİNÇ...İLGİNÇÇÇÇ derler ya bir olayın kime yaradığına bakıp ona göre karar verilmeli.pekii bu olay gerçek olursa tamda seçim öncesi kime yarar neden önce veya sonra değilde seçimde ...çılgın sorular sorular ....gerçi niye çılgın olsunkiii...bilinen gerçekler.

    (4) (7)

  • Saray Ajansı muhabirini dışişleri bakanlığı yetkilisi diplomat oldu....

    (7) (11)

Tüm Yorumlar