18 Kasım 2018 17:25

Almanya'da buluşan FETÖ'nün firari subaylarından Türkiye kararı

Almanya'da buluşan FETÖ'nün firari subaylarından Türkiye kararı

FETÖ'nün firari subayları, Almanya’da toplantı yaptı. Türk istihbaratına takılan toplantı görüşmelerine göre, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatları doğrultusunda Türkiye aleyhinde kampanyaların arttırılması kararlaştırıldı.

FETÖ'nün firari subayları, Almanya'da bir araya gelerek toplantı yaptı. Avrupa genelindeki firari subayların katılımıyla düzenlenen toplantıda, yabancı basına röportajlar vermek, sosyal medya üzerinden karalama kampanyaları yürüterek Türkiye’yi karalamak ve FETÖ ile mücadele edenleri yıpratmak ve korkutmak amaçlı algı yönetimi yapılması talimatı verildi.

AVRUPA’DAKİLER KATILDI: Yeni Şafak'ın manşetine taşıdığı habere göre, aralarında Ethem Gürbaş, Cafer Topkaya, Sultan Çakıroğlu gibi son dönemde Türkiye karşıtı faaliyetlerini arttıranların da bulunduğu FETÖ’nün firari askerleri, Almanya’da bir araya geldi. Avrupa ülkelerinde barındırılan FETÖ’cü firari subayların tamamına yakınının katıldığı Almanya’daki toplantıda, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatları doğrultusunda Türkiye aleyhinde kampanyaların arttırılması kararlaştırıldı.

YIPRATIN TALİMATI: Türk istihbaratına takılan toplantı görüşmelerine göre, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası firar ederek Avrupa ülkelerine sığınan FETÖ’nün askerlerinin; mağdur edebiyatı yapmak suretiyle halkı yanlarına çekmeleri, Türkiye’nin işkenceci ve kanun tanımaz olduğunu göstermeleri, FETÖ ile mücadeleyi ve mücadele edenleri etkisiz hale getirmeleri, korkutmaları, muhalif gruplardan insanları birleştirerek hükümet aleyhine faaliyet yürütmeleri, Avrupa’da yayın yapan basın organlarına röportajlar vererek Türkiye’nin imajını bozmaları istendi. Toplantılarda ayrıca asker kökenli firarilere Twitter hesabı açarak sosyal medya üzerinden algı yönetimi yapmaları talimatı verildi.Cafer Topkaya - Ethem Gürbaş - Sultan Çakıroğlu

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (30)
 • sayıyı bilmiyorsan laga luga yapma, yazılanların hepsi doğru, işten atılanların bir tanesinden savunma alınmadı//...Bu yorumu yazan fetöcü HAİN..Hainlerden savunma alınmaz cezası kesilir. Hainler darbe yaparken vatandaştan icazet mi aldı. Darbeci hainlere hizmet eden, destek olan, savunan cezasını buluyor.

  (0) (0)

 • Ne zaman aklınızı kullanacaksınız ölümlü dünyada ümmeti böldünüz topluma en büyük kötülüğü yaptınız eskiden namaz kılanlara güvenilir gözü ile bakardık şimdi en güvenilmez insanları namaz kılanlardan bakar olduk bu kötülüğünüz bile tek başına Allahın gazabına nail olma korkusu vermiyormu size....hala akıllanmamışsınız...

  (0) (1)

 • sayıyı bilmiyorsan laga luga yapma, yazılanların hepsi doğru, işten atılanların bir tanesinden savunma alınmadı

  (0) (0)

 • FETÖ şeytanlarını yurt dışında tek tek zımbalamak farzdır

  (9) (1)

 • Habere yorum yazıyorum küfür yok, hakaret yok ama yinede yayınlanmıyor, acaba yorumumu yayınlamamakla fetöye hizmetmi ediyorsunuz??

  (0) (1)

Tüm Yorumlar