16 Kasım 2018 08:05

Almanlar içine sindiremedi! Merkel'i çıldırtan görüntü

Almanlar içine sindiremedi! Merkel'i çıldırtan görüntü

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türk asıllı futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine tepki gösterdi. Merkel görüşmeyi, “Yanlış anlamaya davet çıkaracak” bir durum olarak niteledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ın Londra'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmasını eleştirdi.

'YANLIŞ ANLAMAYA DAVET ÇIKARACAK'
Hükümet sözcüsü Steffen Seibert, “Rol model milli takım oyuncularının” Erdoğan ile buluşmasının “soru işaretleri yaratan ve yanlış anlamaya davet çıkaracak” bir durum olduğunu belirtti.

SEÇİM KAMPANYASI İSTİSMAR EDİLMİŞTİR İDDİASI
Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın futbolcularla buluşmasını eleştirmiş, Alman milli futbolcularının seçim kampanyası için istismar edildiğini iddia etmişti.

TFF'DEN YANIT VERİLDİ
Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Grindel'a yanıt Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'den geldi. Görüşmenin olağan bir durum olduğunu söyleyen Demirören Alman Federasyonu'nu siyasete bulaşmakla suçladı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • dolar 4,50..... geçen ay 3,50 idi. Arjantinde 1 ayda %25 devalüasyon oldu Vatandaş sokakalra indi. Hükümet istifa etti. Bizde bir ayda olan devalüasyon %28,5 yani geçen ay 1500 lira maaş alan adamın, aylık maaşı 418 lira eridi. Bana ne chp akp mhp bilmem neden... Görmüyor musun hepi birlikte fakirleşiyoruz.

  (0) (0)

 • Siz ve aileleriniz Almanlarin ekmegini yerken, milyonlarinizi kazanirken, kariyeriniz icin Alman milli takimi secerken, Türk milli takimindan daha degerli görürken ne oldu? basiniza tas mi düstü?

  (0) (0)

 • burda ülke batıyor iflas ediyor diyenler gitsin chp li millet vekillerinin çocuklarına baksınlar yunan adalarına tatile gidiyolar inanmayanlar pasoport işlemleri yapan yerlere gitsin baksın

  (1) (2)

 • DEVAM DEVAM DEVAM......

  (0) (3)

Tüm Yorumlar