13 Aralık 2018 06:49

Alman gazetelerinde Türkiye ekonomisiyle ilgili çarpıcı sözler

Alman gazetelerinde Türkiye ekonomisiyle ilgili çarpıcı sözler

ABD'nin Brunson ısrarı ve Türkiye'ye dediğini yaptırmak için ekonomik krize sürüklemesine Batı ülkelerinden de destek geliyor. Dolardaki dalgalanmanın ardından Alman gazetelerinde "Türk ekonomisinin durumu" başlığıyla çıkmaya başladı. Almanya "Türkiye bize muhtaç, yardım istemeye gelecek." planları yapıyor.

Rahip Brunson'un serbest bırakılması için her türlü yaptırımı ve elindeki tüm kozları kullanan ABD, "Rahibi verin her şey normale dönsün" mesajını vermeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'ya yapacağı ziyaret, dolardaki dalgalanmanın ardından Alman gazetelerinde "Türk ekonomisinin durumu" başlığıyla çıkmaya başladı.

Yaşanan dalgalanmadan kendine pay çıkarmaya çalışan Almanya'nın gazetelerinden Berliner Zeitung ise "Türkiye Almanya'dan yardım isteyecek. Türkiye ekonomik krizin eşiğinde sendeliyor. Türkiye Cumhurbaşkanı yardıma ihtiyacı olduğu için Berlin'e geliyor." dedi ve ekledi:

ALMANYA OTOKRAT LİDERE YAKINLIK GÖSTERMESİN: "Ortadoğu ile Avrupa arasındaki en önemli tampon bölge olan Türkiye'nin istikrarsızlaştırılmasını kimse arzulayamaz. Yine de Almanya Cumhurbaşkanı'nın otokrat lidere yakınlık göstermekte acele etmesi yadırganacak bir durum."

Dolar/TL zirvenin de zirvesinde! Dolar 6 TL'yi euro 7 TL'yi geçti 10.8.2018

Ekonomist Atilla Yeşilada'nın FETÖ'den beter dediği doları çıldırtan vahim söylenti

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (37)
 • Ey türk milleti insani kimi kime kotuluyosunuz. Bu ülke çok savaşlar mücadele verdi. Suanda birlik zamanı kimi kime kotuluyosunuz Bu bayrak için birlik olalım yahudi oyuna gelmeyelim

  (0) (0)

 • evet rahatız!! 1 dolara bulmadığımız vatanı 1 dolara satmıyoruz!! sizin varınız yoğunuz dünya hayatı olmuş!! biz zevk ve sefa için değil vatanımız için yaşıyoruz!!...

  (0) (0)

 • sen amerikalımısın...

  (0) (0)

 • la saraydaki yemek takımları Fransız ve İtalyan diyorlar doğrumuki

  (0) (2)

 • biz bizeyide böldünüz gardaş % 52 ile işim olmaz

  (0) (0)

Tüm Yorumlar