21 Kasım 2018 12:44

Akar'dan terörle mücadele için flaş sözler

Akar'dan terörle mücadele için flaş sözler

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) milletin egemenliği ve bağımsızlığı için elinden gelen her türlü gayreti göstermeye devam ettiğini söyledi. Bakan Akar, ülkenin huzur içinde yaşayacağı günlerin yakın olduğunu ifade etti.

Milli Savunma Bakanı Akar, Ağrı'da şehit düşen Teğmen Celal Dağlı'nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Terörle mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini söyleyen Akar, "Ülkemizin, 81 milyonluk milletimizin layık olduğu güven ve huzur içinde yaşayacağı günler yakındır" diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün akşam saatlerinde şehit Piyade Teğmen Celal Dağlı’nın (25) Ankara’daki baba evine taziye ziyaretinde bulundu. Akar ve Güler’i taziye çadırı önünde şehidin babası Mahmut ve kardeşi Ensar Dağlı karşıladı.

Daha sonra Bakan Akar ile Orgeneral Güler şehidin evinin önüne kurulan taziye çadırında baba Mahmut, kardeşi Ensar Dağlı’ya baş sağlığı dileklerini iletti. Kuran’ı Kerim okunmasının ardından taziye çadırında dua edildi. Hulusi Akar, Yaşar Güler ve kuvvet komutanları daha sonra şehidin annesi Aysel Dağlı’ya taziyelerini bildirdi.

"BU TERÖR BİTECEK"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, taziye çadırında yaptığı konuşmada terörün biteceğini vurgulayarak, “Biz burada silahlı kuvvetler mensupları olarak vazifemizi yaparken aynı zamanda Peygamber Ocağı olarak biline Türk Silahlı Kuvvetleri’ne girerken ‘Ölürsek şehit, kalırsak gazi’ diye yola çıktık. Allah kimimize bu şehitliği nasip etti, kimimizde görevlerine devam ediyor. Celal kardeşimiz görevini büyük bir asaletle yerine getirirken hainlerin saldırısıyla şehitlik mertebesine ulaştı. Mekanı cennet olsun. Görevlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Bu terör bitecek Terörün bitmesi için devletin tüm güçleriyle Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, korucularımız, jandarmamız, polisimiz tepelerde, karlarda, kışlarda, gece ve gündüz büyük mücadele vereceğiz. Devletimizin desteğiyle bu terör bitecek. Bunun bitmesi için elimizde gelen her türlü gayreti gösterdik, göstereceğiz. ‘Ölürsek şehit kalırsak gazi düşüncesiyle mücadelemizi eksiksiz sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (7)
 • Mademki ülkenin huzur içinde yaşayacağı günler yakındır. Bu iş bukadar kolaydır. Şimdiye kadar neyi beklediniz. Gerçekten çok boş birisi.

  (18) (1)

 • CHPKK YI MECLİSTEN ATMADAN BUNLARIN TERÖRİST FALİYETLERİNİ YASAKLAMADAN TÜRKİYEYE ASLA HUZUR ADALET DEMOKRASİ GELMEZ ÖNCE ABD NİN TASMA TAKTIKLARININ FALİYETLERİNİ YASAKLAYACAKSIN AZGINLARINI İÇERİ TIKACAKSIN .VATANDAŞLIKTAN ATACAKSIN ,DOST DÜŞMAN İÇ İÇE OLMUYOR GARDAŞIM.BUNLAR İHANET ŞEBEKESİ ,TÜRKİYE MİLYARLARCA DOLARINI DAĞLARA TAŞLARA BUNLAR YÜZÜNDEN DÖKTÜ BUNLAR YÜZÜNDEN GERİ KALDI BUNLAR BAŞ DÜŞMANIMIZ ARTIK GÖRÜN,BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU TERÖRİST AYYAŞ HAİN,DİKKAT EDİN BÜTÜN DÜNYAYA UŞAKLIK EDİP TÜRKİYEYE DEVLETE DEVLET BAŞKANIMIZA SALDIRIYORLAR

  (0) (18)

 • Terör bitmesi terörist yok edilmesi için öncelikle ülkemizde 80 küsur yıllık bir bataklık olan bir partinin kendi bataklığına gömülmesi gerekir. Bu bataklık kurutulmadan ne terör biter ne ekonomi düzelir nede millete huzur gelir.

  (2) (18)

 • yorum beğenmeyen şuanda 76 kişi var demekki pkk,fetö,daiş misakkı milli sınırları içinde hala varlar.

  (0) (18)

 • Mağdura mağdur olduğu için el uzatılmalı zalime de zalim olduğu için baş kaldırılmalıdır........

  (0) (0)

Tüm Yorumlar