18 Ocak 2019 22:39

AK Partililer belediyeleri şikayet etti! Ulaşamıyoruz... Rant var...

AK Partililer belediyeleri şikayet etti! Ulaşamıyoruz... Rant var...

AK Parti tarafından Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin olarak tabanda bir araştırma yaptırıldı. Araştırmada vatandaşların, belediye başkanlarına ulaşamamaktan, hizmetlerin sıradanlaşmasından ve ileri sürülen rant iddialarından şikayetçi olduğu görüldü.

MART 2019'da yapılacak yerel seçimlere odaklanan AK Parti tarafından parti tabanında da bir araştırma yaptırıldı. Araştırmada vatandaşların, belediye başkanlarına ulaşamamaktan, hizmetlerin sıradanlaşmasından ve ileri sürülen rant iddialarından şikayetçi olduğu görüldü.

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre AK Parti, tabanda yapılan araştırma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında masaya yatırıldı. 

ŞİKAYETLER 6 BAŞLIKTA TOPLANDI... Edinilen bilgilere göre, vatandaşların gündeme getirdiği şikayet başlıklarının benzer olduğunu dile getirdi. AK Parti, Yerel Yönetimler Başkanlığının araştırmasında vatandaşın şikayet konusu yaptığı yerel uygulamalar 6 başlık altında toplandı. AK Parti kaynakları, MYK'da değerlendirilen bu başlıkları şöyle sıraladı:

'HİZMETLERDEKİ HOYRATLIK'... Şehirlerin altyapısındaki eksikliklerden şikâyet ediyorlar. Altyapı eksikliklerinin giderilmesi konusunda yapılan çalışmalardaki hoyratlıktan şikâyetler var. Belediye kazıyor, kapatıyor bu sefer başkası kazıyor. Buradan bile bir rant olduğunu düşünüyor. 

'KALİTELİ ŞEHİR HAYATI'... Şehir hayatındaki kalite düşüklüğü gündeme getiriliyor. Belediye alt geçit- üst geçit yapıyor. Kongre merkezleri, kültür merkezleri yapıyor ama yürürken bastığı taş oynuyor. Vatandaş şehir hayatını kaliteli hâle getirilmesini istiyor.

'EN BÜYÜK RAHATSIZLIK RANT'... Belediyelerle ilgili olarak en büyük rahatsızlık yolsuzluk ve rant iddiaları. Plan tadilatları ve kentsel dönüşümden kaynakları rant iddialarından çok rahatsızlık var.

'BAŞKANA ULAŞAMIYORLAR'... Üst düzey yöneticilere ulaşamamaktan da şikâyet var. Derdini anlatamama, sıkıntılarına, şikâyetlerine çözüm bulunmadığını düşünüyor.

'DENETİMLE İLGİLİ ŞİKAYETLER VAR'... Belediye hizmetlerinin ve harcamalarının da tam olarak denetlenmediği düşünülüyor. Buna yönelik bazı yeni adımlar atılsa da, vatandaş bunun kafi olmadığını savunuyor.

'HİZMETLER SIRADANLAŞTI'... Yeni ve heyecan veren projelerin olmaması da eleştiri konusu oluyor. Yapılan hizmetler ve projelerin kendini tekrar etmesinden şikayet var.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (46)
 • siz gidin birde izmir beledilerini görün özellikle bornova belediyesi,babalarının evinde öyle rahat değillerdir.öğle yemeğinden geliyor çay kahve sefası yapmadan vatandaşın işine bakan yok konuştuğun zamanda azarlanıyorsun.

  (0) (0)

 • Reis bence bu yerel seçimlerde gayet inçe eleyip sık sahada sık elemesi lazım terzi misali kırk ölç bir biç derlerya reis 80 hatta 180 ölçmesi lazım yoksa bu sefer zorrrrrrrrr

  (0) (0)

 • Vallahi Tayyip reise ulaşmak bizim belediye başkanına ulaşmaktan daha kolay başkanı görene helal olsun bugün memlekette altı ay evvel su sıkıntısı sinyal vermişti malesef belediye lay loy lom gün geldi çattı sular üçgünde bir su alır olduk bravo belediyemize zoru başardı neresimi / KİLİS malesef

  (0) (0)

 • Gidip chp ye verelim o zaman... Koskoca kadiköy özgürlük parkında wifi bile yok :) cumhuriyet kurulduğundan beri hep chp kazanır...

  (2) (0)

 • AKP BELEDİYE YÖNETİMLERİNİ NEDEN MHP YE DEVRETMEZ.ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL.MHP NİN VİZYONU CUMHURİYET YÖNETİMİNİN İLK 15 YILI GİBİDİR.GERİSİ FASA FİSO.

  (1) (0)

Tüm Yorumlar