19 Kasım 2018 10:33

AK Parti'den bomba yerel seçim açıklaması

AK Parti'den bomba yerel seçim açıklaması

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, "Yerel seçimler öne çekilebilir mi?" sorusuna "Ekim, Kasım gibi veya Eylül, Ekim, Kasım gibi olması gerekir" yanıtını verdi.

AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi bugün Ankara Spor Salonu'nda düzenlenirken, kulisleri hareketlendiren açıklama AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya'dan geldi.

NTV canlı yayınına konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, "Yerel seçimler öne çekilebilir mi?" sorusuna "Ekim, Kasım gibi veya Eylül, Ekim, Kasım gibi olması gerekir" yanıtını verdi.

Erol Kaya gerekçe olarak da; kış şartlarında seçim yapmanın zorluğundan söz etti ve belediye bütçelerinin Ocak ayında belirlendiğini, belediye başkanlarının seçim için bu bütçenin büyük bölümünü harcadığını söyledi. AK Parti'li Kaya, aynı belediye başkanının seçilmemesi durumunda da gelecek olan başkanın bütçe nedeniyle zorlandığını ifade etti. Yerel seçimler normal şartlarda Mart 2019 tarihinde yapılacak.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (19)
 • 400 vekil bulmanız zor olduğu için chp yi kandırma operasyonuna girişiyorsunuz.seçimler ekim veya kasıma alınmalı imiş.yerel seçimlerle bağlantılı değilmiş.2019 dabile olsa ekim veya kasım ayında olmalı imiş.bunun niçin kanun düzenlenmesi gerekiyormuş.chp nin dstek vermesi gerekiyormuş.işte böyle söyleyip,209 da geçerli olacak diye kandıracaklar,katakülle ile 2019 daki yerel seçimlere öne çekecekler.yasal düzenlemeye chp razı olursa daha erken.2019 yerel seçimleri yapılsın ondan sonra chp kanun düzenlemesine isterse destek verir.aceleniz ne?yangından mal mı kaçıracaksınız?

  (4) (2)

 • Ona bakarsan CHP Mart 2019'da da seçim istemiyor. Biliyorlar seçimde nal toplayacaklarını.

  (0) (4)

 • ekonımik kriz büyümeden yapmak isiyorlar papaz bahane ekonim yerin dibinde

  (7) (7)

 • Ne seçimi kardeşim Yeter artık ya....oy oranı düştü diye zırt pırt seçim mi olur... Yetti artık oyunlarınız ey siyasiler

  (8) (3)

 • GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER.(M.Kemal Atatürk) (

  (6) (3)

Tüm Yorumlar