17 Kasım 2018 08:38

AK Parti yerel seçim için 'tebdil-i kıyafet' sokağa inecek

AK Parti yerel seçim için 'tebdil-i kıyafet' sokağa inecek

AK Parti sıkı bir şekilde yerel seçimler için bölgesinde sevilen yüzer arıyor. Anket şirketlerinin bölgelerde aday belirlemede manipülasyon yapabildiği belirtilirken, aday belirlemek için gerekirse Genel Merkez'in belirlediği isimler 'tebdil-i kıyafet'le sahaya inecek...


AK Parti’de, partinin yerel yöneticileri, aday belirlemelerinde ‘anket şirketleri’ yerine, genel merkezin yapacağı yoklamalara itibar edilmesini istedi. Yerel yönetimler için ‘bölgesinde sevilen yeni yüzler’ aranıyor. Bayramdan önce, ön hazırlık niteliğinde olan ‘Seçim koordinasyon başkanları ve il seçim işleri başkanları’ toplantısında, yerel seçimlerle ilgili örgütlerin görüşlerine başvuruldu. Yapılan değerlendirmelerde şu görüşler ön plana çıktı:

KİMSENİN HABERİ OLMADAN...

- Adayların açıklanması için son ana kadar beklenmesin.
- Teşkilatların istediği adaylara öncelik verilsin.
- Anket şirketleri bölgelerde aday belirleme çalışmalarında manipülasyon yapabiliyor. Değerlendirmelerde anket şirketlerinden çok, partinin genel merkez ve teşkilatının görüşleri esas alınsın.
- Gerekirse, genel merkezin belirlediği kişiler, ‘tebdil-i kıyafetle’ sahaya çıksın. Kimsenin haberi olmadan il ve ilçeler için önemli olan isimleri belirlesin ve vatandaşın nabzını tutsun.
- Mevcut belediye başkanlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunsun.

MEVCUT BAŞKANLAR ADAY GÖSTERİLECEK Mİ?.. Önümüzdeki aydan itibaren aday yoklamaları başlatılacak. Mevcut belediye başkanlarıyla ilgili olarak yerel yönetimler başkanlığının belirli periyotlarla yaptığı değerlendirmeler ve hazırladığı dosyalar büyük önem taşıyor. Belediye başkanlarının vaatlerini gerçekleştirme oranından bütçesini nasıl kullandığına kadar birçok başlıktan oluşan inceleme cetveli, yeniden aday gösterilmeleriyle ilgili görüş oluşturacak.

100'DEN FAZLA 3 DÖNEMLİK BAŞKAN VAR... Partide, 100’ün üzerinde üç dönemlik belediye başkanı bulunuyor. Bunlar milletvekillerinde olduğu gibi, başarılı bulunursa genel başkan onayıyla yola devam edecek. Parti, özellikle büyükşehirler için arayışını sürdürüyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi kritik olan iller için alternatifler araştırılırken, eski bakan ve eski milletvekillerinden görev verilecek isimler olacağı belirtiliyor.
 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (19)
 • Sahillerde tatilciler para harcayacak yer bulamıyor.

  (0) (0)

 • Evet bizim şehirdede dolanıyorlar ama dükkanın önüne mercedesi park edip şöför kapıyı açınca anlıyoruz derhal yalaka pozisyonu alıp siz daha iyi bilirsiniz diyorum ruhuma sinmiş bi kere kendime hakim olamıyorum

  (0) (1)

 • AKP'nin, problem dalgaları arasında kaybolup boğulduğunu görüyorum. ANAP'a döneceği günler çok yakın. Çünkü âdil olamadı, olamıyor. Her şey politika ve iktidar değildir. Mukaddesât uğruna hepsini çiğneyecek adam lâzım Türk milletine.

  (1) (2)

 • tebdil-i kıyafet ineceğine, hak hukuk adalet inse keşke, eğitim inse, insanlık inse, saygı inse , hoşgörü inse.

  (1) (5)

 • GERİ VİTESTEYİZ AMA HALK TA BUNU İSİYOR VE HAKEDİYOR,

  (3) (0)

Tüm Yorumlar