19 Eylül 2018 05:09

AK Parti Sözcüsü Ünal'dan CHP'ye 15 Temmuz tepkisi

AK Parti Sözcüsü Ünal'dan CHP'ye 15 Temmuz tepkisi

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Parti genel merkezindeki toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

AK Parti MYK Toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ünal büyük şehirlerdeki AK Parti kongrelerinin 51 ilden sonra yapılacağını duyurdu. Ünal ayrıca CHP'li Haluk Pekşen'in 15 Temmuz ile ilgili sözlerine de sert tepki gösterdi.
 
AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün başkanlığında toplandı. Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar:

BÜYÜKŞEHİRLERDE KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR

Geçen hafta aldığımız bir kararla öncelikli olarak illerin kongrelerinin bitirilmesi karar altına alındı. Ve büyükşehirlerin kongreleri tamamlandıktan sonra yani 51 ili tamamladıktan sonra 30 büyükşehrin kongre süreçleri başlayacak. Şu ana kadar yapılan, yani büyükşehirlerin şu ana kadar gerçekleşen kongreleri gerçeklemiş olacak. Sosyal medyada yürütülen tezviratlar var, bunlara itibar etmeyiniz.

Buna neden gerek duyuldu? Yani büyükşehirlerin kongre süreçlerinin daha sonraya bırakılmasına… Bu tamamen planlamayla ilgili. Çünkü düşünün sadece bu hafta sonu bizim 53 tane planlanmış kongremiz var. Bu şu demek aynı zamanda, her kongre için Ankara’dan konuşmacıların gitmesi, o ilçedeki çalışmalar, onun öncesinde istişareler, değerlendirmeler… Dolayısıyla bunun getirdiği zorluklar dikkate alınarak rahat bir planlama yapılabilmesi gerekçesiyle öncelikli olarak 51 ilin kongreleri tamamlandıktan sonra büyükşehirlere başlayacağız.

MÜFTÜLERE NİKAH KIYMA YETKİSİ

Müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesi medeni kanunun değişmesiyle ilgili bir konu değil. Nikah memurunun nikah kıyma yetkisi ne ise yine devlet memuru olan müftülere de aynı yetki veriliyor. Medeni kanunun ona verdiği yetki ile müftüler nikah kılacak. Din istismarı sonucunun çıkarılmasını doğru bulmuyoruz.

CHP'YE ÇOK SERT FETÖ TEPKİSİ!

Dün CHP’li milletvekilinin 15 Temmuz’la ilgili açıklama “Darbenin AK Parti tarafından yapıldığını ve şehitlerin öngörülemediğini” ifade etti. Nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna Ünal,

Bu Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin yeni yaptığı bir şey değil. Bunu 15 Temmuz’dan sonra başlattılar ve devam ettiriyorlar. Acı olan şu ki, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si bir FETÖ tehdidi olduğuna inanmıyor mu? FETÖ’nün orduda örgütlendiğine inanmıyor mu? Darbe yaptıklarına inanmıyorlar mı? Kılıçdaroğlu’nun CHP’si neden bu tehdidi görmezden geliyor? Bunu vebalini, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si altından kalkamaz. Şurası unutulmasın ki, biz 15 Temmuzu sulandırmak isteyen, itibarsızlaştırmak isteyen, 15 Temmuz’a tiyatro diyen, kontrollü darbe diyen herkesle 15 Temmuz’un anlamına, anısına o gün bu aziz milletin verdiği mücadelenin yüksek hatırına sonuna kadar mücadele ederiz.

''FETÖ KİMİ REFERANS GÖSTERİYOR''

Devlet bu yapıyla mücadele ederken, nasıl olur da kalkar siz dersiniz ki “bunu AK Parti yapmıştır” Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz? Bu FETÖ, 15 temmuz ile ilgili her bir karar vericinin masasına bir kitap bırakıyor. 15 Temmuz’un bir kontrollü darbe olduğuyla ilgili, tiyatro olduğuyla ilgili bir propaganda yürütüyor. Uluslararası alanda yürütülen bu propagandanın, Türkiye ayağını Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ve milletvekilleri yürütüyor. FETÖ kimi referans gösteriyor? CHP’nin söylemlerini gösteriyor arkadaşlar. Yurtdışında AK Parti’yi, seçilmiş hükümeti bir itibarsızlaştırma ve gayrı meşru ilan etme girişimiyle de aynı zamanda karşı karşıyayız.

Tıpkı sözde adalet yürüyüşüyle yapmak istedikleri gibi, sonuç bildirgesiyle CHP ne yapmak istedi? AİHM’e yapılacak başvurulara altlık hazırladığı gibi, FETÖ’nün yurtdışında yürüttüğü kampanyaya maalesef malzeme taşıyorlar. Şunun bilinmesini isteriz ki 250 şehit spekülasyon konusu yapılamaz. Bunun da hesabını sorarız."


 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (9)
 • pkk ile masaya oturanlar arasında bu da vardı?

  (3) (4)

 • AKP olarak cemaati desteklediniz,mensuplarınıkamuda üst düzey görevlere yaptığınız atamalarla devleti onlara teslim ettiniz ,cemaatten terör örgütü yarattınız.ülkeyi darbe ile karşı karşıya bıraktınız.bunları yok var sayıp başkalarını suçluyorsunuz.sizde utanmada yok.istiyorsunuzki herkes sizin gibi düşünsün,yaptıklarınız söylenmesin.öyle yağma yok.

  (3) (1)

 • mahir ünal ve kalın gibi söcüler akpye puan kaybettiriyor...Yüzleri gülmeyen insanlara tepeden bakan tip görüntüler!!!Halkımız güleryüzlü insanları sever...Meral Akşener gibi...Anladınız mı???anlamadıysanız erken seçimde göreceksiniz...artık yeter!!!

  (2) (1)

 • Hazır olun yazacaklarıma sizlerin dikkatine hollandaya kızarlar chp suçlu almanlara kızarlar chp suclu fetoya kızarlar chp suçlu amerikaya kızarlar polisin tabancası degişir ey hükümet senin hiçmi sucun yok var tabiki barışık oldugumuz devlet bırakmadınız şu türkiye kıskaçta sayenizde

  (1) (2)

 • Konunun ciddiyetini bir kez de mizahi bir perspektiften ele almak ruh sağlığımız için belki de en iyisi.Bakın muz cumhuriyetleri ve kabile devletlerini kategorik olarak birbirinden ayırmak lazım.

  (0) (3)

Tüm Yorumlar