21 Ocak 2019 22:39

AK Parti MYK'da son dakika dövizle kira kararı

AK Parti MYK'da son dakika dövizle kira kararı

Hükümet, ABD'yle yaşanan kriz sonrası dövizde yaşanan hareketliliğin vatandaşı olumsuz etkilememesi için çeşitli önlemler alıyor. Erdoğan talimat verdi bundan sonra AVM'lerde, gayrimenkullerde dövizle kira dönemi kapanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisine verdiği talimata göre AVM'lerde döviz üzerinden kiralama döneminin sona ermesi için teklif hazırlanacak. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 14.50'de başladı.

Toplantı da daha önce Bakan Berat Albayrak'ın da gündeme getirdiği dövizle kira konusu ele alındı. Buna göre Erdoğan partisine verdiği talimatta AVM'lerde, gayrimenkullerde dövizle kira döneminin kapanması için teklif hazırlanmasını istedi.

BAKAN ALBAYRAK MECLİS'E GETİRECEĞİZ DEMİŞTİ: Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, daha önce yaptığı açıklamada, “Bu konuda şu anda çok yoğun bir çalışma başladı. AVM’lerdeki dükkanlarda, gayrimenkullerde döviz ile kiralama ve satışın önüne geçmek için gerekli adımları en kısa sürede atacağız.

İşte burada hassas bir nokta var. Bir kısım kredi döviz riski bununla ilişkili olan portföyü ayıracak şekilde çalışıyoruz. Bunu en kısa sürede Meclis’e getireceğiz. Bu konuyla ilgili toplumda da zaten ciddi bir talep var. Detayları, hukuki süreçleri çalışılıyor şu an.” demişti.

Dolar bugün kaç lira 12.09.2018 dolar-euro fiyatları

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (32)
 • Elektriğe bir el atsan reis, yüzde yüz geçiriyorlar mahvolduk, avm de dükkanı olan zaten zengin, halkın elektiriğini düşürde yerli ve milli olduğunu görelim

  (0) (3)

 • 2. sayfada veriliyor artık haber Ekimde de bir zam daha yolda

  (1) (1)

 • Rusya ve Çin 2019'da ticarette doları bırakacağını açıkladı. Bugün dolar artıyor, ABD yaptırım yapıyor diye sevinenleri ogün görmek lazım.

  (1) (0)

 • Şu devlet ihalelerini de tl ye çevirseniz, avrasya tüneline 4 usd + abd enflasyon zammı yapacak mısınız bu sene?

  (0) (4)

 • 3600 ek göstergeyi gören,duyan,bilen var mı?Hani verilen sözler?

  (2) (8)

Tüm Yorumlar