16 Kasım 2018 19:25

AK Parti MYK toplantısı sonrası flaş açıklamalar

AK Parti MYK toplantısı sonrası flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti MYK toplantısı 3 saatin ardından sona erdi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik toplantı sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MHP'nin gündeme getirdiği af düzenlemesiyle ilgili bir çalışmanın gündemlerinde olmadığını söyledi. AK Parti MYK'sında 2019'da yapılması planlanan yerel seçimlerle ilgili hazırlıkların ele alındığını belirten Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un sözlerine ise tepki gösterdi.

AK Parti MYK toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ömer Çelik, MYK'da yerel seçimlerle ilgili hazırlıkların ele alındığını kaydetti. Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un açıklamalarına da tepki gösteren Çelik, "Sayın Fransa Cumhurbaşkanından hem Türkiye'ye dönük olarak sağduyulu ifadeler duymak isteriz hem de İslam ve terör gibi konuları bir arada kullanmasının ne kadar sakıncalı olduğunu hatırlatmak isteriz" diye konuştu.

İşte AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından bazı satır başları:

''Bir yerden belediyelerin faaliyetleri vatandaş odaklı siyaset üretmeleri, vatandaşların taleplerini yerine getirirken de buna uygun profil çizmeleri her bakımdan değerlendiriliyor. Bu geldiğimiz dönemde şehir siyaseti siyasal açıdan önemli bir kavram haline geliyor.

AF KONUSU

Gündemimizde af yok. Daha önce açıkladığımız pozisyonumuz neyse onu koruyoruz. Konuyla ilgili tartışmaları devam ediyoruz.

YEREL SEÇİM HAZIRLIKLARI

Önümüzdeki dönemde de çeşitli tartışmalar ve değerlendirmeler olduktan sonra yerel seçimlerle ilgili hazırlıklarımızı güçlü şekilde gündeme almış bulunuyoruz. 

Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümüyle ilgili çok önemli etkinlik gerçekleştirildi. Aynı gün büyük taaruzun da yıldönümüydü. Her ikisini de beraber kutladığımız bir gün geçirdik. Bundan sonrasında da tarihimizin önemli günleri önemli noktaları bütün milletimize aktarılacak. Bununla ilgili faaliyetlerimiz devam edecek.

MACRON'UN AÇIKLAMALARI

 Biz sayın Macron'un açıklamarını büyük bir hayretle karşılıyoruz. Türkiye ne zaman öz güvenli dış politika uygulamaya başlarsa Türkiye'ye hemen İslamcılık ve Osmanlıcılık etiketi yapıştırılmaya çalışılıyor. Sayın Macron'un konuşma metnini açık bir şekilde okudum. Kullandığı kavramlara hakim olmadığını gördüm. Defalarda uyarılmasına rağmen İslami terör ifadesini kullanmaya devam ediyor. Avrupa'da bütün sağ duyulu kesimler bu ifadenin yanlış olduğunu defalarca dile getirmişlerdir. Ama burada gördüğümüz başka bir şey. Sayın Cumhurbaşkanımıza gönderme yapıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar sık görüşülmesine bu kadar geniş paylaşımlarda bulunulmasın da yakışık almayan bir ifade. Fransa'daki anketleri de takip ediyoruz. Macron'un otoriter olduğunu düşünüyorlar. Bunlar orta düzeyde oryantalist yaklaşımlardır. Son derece yanlıştır. Fransa ne kadar bir Avrupa devletiyse Türkiye'de bir o kadar Avrupa devletidir. Türkiye'nin Avrupa devleti olduğu tartışmasız gerçektir. 

YEREL SEÇİMDE CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDECEK Mİ?

Cumhur İttifakı'nın milletimizde karşılığını gördük. İttifakın kıymetinin altını çiziyoruz. Yerel seçimlerde böyle bir şey olur, olmaz değerlendirmemiz yok. Böyle bir şey olursa açıkça paylaşırız. İttifaka bağlılığımızın altını çiziyoruz.

HZ. MUHAMMED KARİKATÜR YARIŞMASI

Wilders denilen kişi birinci sınıf ırkçıdır. Faşist kelimesini hak eden bir kişidir. Haddini aşan girişimlerde bulunuyor. Hollanda hükümeti bu şahsın kampanyasının yanlış olduğunu, kendilerini bağlamadığını ancak düşünce özgürlüğünden dolayı müdahale edemediklerini söylüyorlar. HZ. Muhammed, HZ. Musa, HZ. İsa hepsi peygamberlerdir. Düşünce özgürlüğü şeklinde değerlendirilmesi bu faşistlerin daha yükselmesini sağlıyor. Aşırı sağcılar, Avrupa'nın DEAŞ'ıdır."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (12)
 • Yığınlar hep böyle miydi? İyilikte iyilik, kötülükte kötülük neşet eder. Bunlara denk gelmeseydi epey bir yığın içindeki eyleme geçmemiş, açılmamış dosyalarla belki de bu dünyadan gidecekken bunlara kapılıp hem bu dünyalarını hem de ahiretlerini berbat ettiler. Ne kötü bir kaybediş.Bunlara kapılıp gitmeyenler için her şey sıfırdan yeniden başlıyor.

  (1) (2)

 • AB reformlarını yaparken bütün demokratlardan destek aldılar. Bugün o zaman destek verenleri eleştirenlerin samimiyetsizliğini boşverin. Doğru yaparken doğru yanlış yaparken yanlış. Kürt sorununda cesurdular. Ekonomide de işler iyi gidiyordu. Ülkenin prestiji zirvedeydi. AB’den ne zaman gün alınacağı konuşulan bir ülkeydi. Merkez ve Sarkozy’nin Türkiye üye olabilir diye endişelendiği günler. Kafası bozulunca darbe yapan, istediği partiyi kapatıp, istediği manşeti attıran askeri vesayetin beli kırılmıştı. O zamana kadar horlanan Anadolu sermayesi en kazançlı günlerini yaşıyordu. Alevi açılımı yapacak kadar çıtayı yükseltmişlerdi. Faili meçhuller durmuştu. Türkiye’yi dünyada örnek bir ülke, İslam ile demokrasinin beraber varolabileceğinin nişanesi yapıp bu ülkeye de bu dine de en büyük hizmeti yapıp tarihe altın harflerle geçeceklerine gidip salak bir Ortadoğu emiri ve onun kulları olmayı tercih ettiler.

  (0) (1)

 • Abd yi Fransayı boşverin. Türk halkının refahını sağlayın. İsteklerini imkan ölçüsünde verin. Bu halk bunu haketti. Emekliye destek olun. EYT sorununu çözün. İnsanları ekonomik özgürlüğe kavuşturun. Sonra kralı gelsin. Bu millet devletini asla yere düşürmez. Sabırlıdır amma bir yere kadar.

  (1) (7)

 • işte bu yüzden Ak partiyi seviyorum.Talimatlarla iş yapmıyor,Türkiye sevdasıyla iş yapıyor.Bahçeli sende artık Alaaddin i unutta Türkiye için birşeyler yap!!!

  (26) (3)

 • Erken secim İcin de gundemimizde yok dedıniz

  (3) (14)

Tüm Yorumlar