21 Ocak 2019 14:18

AK Parti kulislerinde konuşulan başkan adayları

AK Parti kulislerinde konuşulan başkan adayları

AK Parti’de, özellikle büyük iller için mevcut bakan, milletvekili, hatta Meclis Başkanı’nın bile adı dillendiriliyor. Bazı eski bakan ve eski milletvekilleri de kendi seçim bölgelerinde belediye başkan adayı olarak konuşuluyor.

AK Parti, yerel seçim hazırlıklarını yoğunlaştırırken, ‘yerel seçim ittifakı’, ‘yerel seçim adayları’, ‘büyükşehir komisyonları’ konularında çalışma başlattı.

Nuray Babacan'ın Hürriyet'teki haberine göre, AK Parti ile MHP arasında genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerde de, ‘açık veya kapalı’ şekilde yapılması tartışılan ittifakın, büyük şehirler için önemli olduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, başta İstanbul olmak üzere Ankara, Antalya, İzmir gibi büyük illeri kazanmayı çok önemsediği, bu illerin kılpayı kaybedilme olasılığına karşın, MHP ile ortak hareketi düşünebileceği belirtiliyor. AK Parti yönetimi, MHP’nin güçlü olduğu bazı illerde de seçimde bu partiye destek vermeyi planlıyor.

BAKAN DA OLABİLİR: AK Parti’de, özellikle büyük iller için mevcut bakan, milletvekili, hatta Meclis Başkanı’nın bile adı dillendiriliyor. Bazı eski bakan ve eski milletvekilleri de kendi seçim bölgelerinde belediye başkan adayı olarak konuşuluyor. Bu kişilerin isimlerinin de kamuoyu yoklamalarında ve seçmen analizlerinde halka sorulacağı, ilgi görmesi durumunda da aday yapılacakları belirtiliyor.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ: Parti kurmayları, yeni dönem aday belirleme stratejisi ve çalışma biçimiyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “1994’e kadar ideolojik belediyecilik vardı. Sonra hizmet belediyeciliği başladı. Ardından sosyal belediyecilik öne geçti. Sonra marka şehirlere geçtik. Şimdi gönül belediyeciliği zamanı. Bunu yapabilecek adaylar bulacağız. Bulacağımız adayların, ahlaklı, erdemli olması, tevazu sahibi olması, vatandaşla teması hepsinin önüne geçiyor. Aynı zamanda yaptığı işlerde de, katılımcı bir belediye anlayışı ortaya koyması lazım. O şehre bir şey yapılacaksa, bir proje olacaksa, vatandaşla istişare ederek yapması lazım. Böyle adamlar bulacağız.”

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Ak parti Mhp ittifaki ile Nihat Zeybekci bey.Izmire yada Denizliye yakişir.

  (0) (2)

 • AK PARTİ BU YEREL SEÇİMDE ADAY SEÇİMİNİ SİYASİLERE İL BAŞKANLARINA VEKİLLERE BIRAKIRSA HEZİMET OLUR BİRÇOK BÜYÜKŞEHİRİ KAYBEDER BİZDEN SÖYLEMESİ

  (0) (17)

 • trabzonda adayı seçimini sakın vekillere bırakmayın kaybedersiniz sivil toplum örgütleri ve halka sorun onlar size en uygun en doğru adayı söyler sahte yüzler ve sahte gülüş atan vekilleren trbzona hayır gelmez

  (0) (11)

 • SN SOYLU ANKARAYA ADAY OLURSA AİLECE BÜTÜN OYLARIMIZ ONA BAŞKA BİRİ OLURSA ANKARADA ÖZELLİKLE OTURDUĞUM İLÇE DAHİL OY FELAN YOK

  (0) (0)

 • MUSTAFA TUNA ÇOK İYİ.BENCE O ADAY GÖSTERİLSİN.GÖSTERİŞ YOK SÜREKLİ HİZMET VAR ADAMDA.ÇOK DÜRÜST.

  (0) (0)

Tüm Yorumlar