16 Ocak 2019 17:03

AK Parti grubu önünde kuyruk oluştu bakın sebebi ne?

AK Parti grubu önünde kuyruk oluştu bakın sebebi ne?

AK Parti'nin Meclis Grup Toplantısı öncesinde toplantının yapılacağı salonun önünde oluşan kuyruğun sırrı çözüldü... Sıradaki isimler milletvekili danışmanlarıydı ve milletvekilleri için salonda yer kapmak için sabahın erken saatlerinde sıraya girmişlerdi...

CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı grup toplantılarında milletvekillerinin ön sıralardan “yer kapma” yarışı her hafta farklı bir boyut kazandı. Her hafta milletvekillerinin danışmanları, AK Parti grubunun toplandığı TBMM Senato Salonu’na erkenden gelerek önceden yer tutuyorlardı. Hürriyet'in haberine göre, bugünkü grup toplantısından saatler önce kapıda kuyruk oluşması şaşkınlığa neden oldu.

BİR GÜN ÖNCEDEN AJANDA VEYA DOSYA BIRAKIYORLARDI: Öyle ki hava aydınlanınca hızla Meclis’e gelip saat 07.10’dan itibaren Senato Salonu’nun kapısında bekleyen danışmanlar görüldü. Bir gün öncesinden yaşanan gelişmeler bu manzaraya açıklık getirdi. Bazı danışmanlar pazartesiden itibaren salona girip ajanda veya dosya bırakarak yer tutuyordu. AK Parti yönetimi, salondaki temizlik işleri ve güvenlik nedeniyle bunu yasakladı.

KÖPEKLER PARFÜM KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYOR: Bunun üzerine danışmanların mesai saatinin başlangıcında salonda gelerek yer ayırmaya başladılar. Ancak bu da sorun oldu. Meclis Emniyet Müdürlüğü, daha önce de yaşanan erken girişlere itiraz etti. Temizlikten hemen sonra, ancak güvenlik kontrolünden önce salona giren danışmanların parfüm kokularının, patlayıcı taraması yapan dedektör köpek Max’i rahatsız ettiği anlaşıldı.

KURA ÇEKİLMESİ ÖNERİLDİ: Uzman polisler, parfüm kalıntısının Max’in çalışmasını olumsuz etkilediğini anlayınca kontrolden önce girişleri engellediler. Bu soruna çözüm arayan danışmanlar, önce AK Parti Grup Yönetimi’ne “kura çekilmesini” önerdiler.

SON ÇARE ERKENDEN KUYRUĞA GİRMEK: Bu talep yönetimden kabul görmeyince, milletvekillerine ön sıralardan başlayarak en iyi yeri tutmak isteyen danışmanların erken saatte Meclis’e gelip kuyruğa girmelerinden başka yol kalmadı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (17)
 • Neden danışmanlar kendileri girsin kuyruğa.Pes bukadarına da

  (0) (0)

 • koltukların bazılarında dikenmi varmış fe suphanallah bu acayip haber çok sık çıkıyor ayıp yahu.

  (0) (1)

 • Yakında bu grup toplantısındaki koltuklar karaborsaya düşer. Erdoğan yanı. Erdoğan cepheli. Çaprazdan Erdoğan... fala diye fiyatlar belirlenir. )) Yahu vekil denilen sefil boş bulduğun yere otur işte. Neyin peşindesin!

  (0) (1)

 • Oyuncular mankenler bile bu kadar kadraja girme meraklısı değil. İnsaf ve Edep yahu!

  (0) (1)

 • Bütçede maaş ödemek için yeterince ödenek olmadığı için öğretmen hemşire doktor asker hakim savcı bir türlü kapanmayan memur açığı var. Danışman için para var... çünkü hayati derecede önemli bir vazife görüyor. DEVLET Vekile koltuk kapsın diye bu adamlara maaş veriyor. Yazıklar Olsun.

  (1) (6)

Tüm Yorumlar