16 Aralık 2018 07:20

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan öğrencilere müjde!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan öğrencilere müjde!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2018-2019 eğitim öğretim döneminde 18 bin 295 şehit ve gazi çocuğuna eğitim yardımında bulunacağını duyurdu. İlk yardımlar ise bugün hesaplara yatırıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan öğrenci yardımlarıyla ilgili bir son dakika açıklaması geldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ından yapılan açıklamaya göre 18 bin 295 öğrenciye 44.077.126,50 TL yardım yapılacak. Bakanlıktan yapılan açıklamada, hak sahiplerinin talep etmelerine gerek kalmaksızın, durumları Milli Eğitim Bakanlığı kayıtlarından tespit edilenlerin hesaplarına yardımın 9 Ekim itibariyle yatırıldığı belirtildi.

İlköğretim öğrencilerine bin 769 lira, lise öğrencilerine 2 bin 653 lira , üniversite öğrencilerine de 3 bin 538 lira yardım yapılacak. İşte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklama:

"2018-2019 eğitim öğretim döneminde 18 bin 295 öğrenciye toplam 44.077.126,50 TL eğitim ve öğretim yardımı ödüyoruz. Hak sahiplerinin talep etmelerine gerek kalmaksızın öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilmiştir. Eğitim ve öğretim yardımı söz konusu öğrencilerimizin hesaplarına bugün yatırılmıştır."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (17)
 • REİS AYAĞINA SIKIYORSUN..SÖZ VERDİN SÖZÜNÜ TUT..3600 EK GÖSTERGEYİ VER ARTIK,AYLARIMIZI YEDİN...16 YILDIR HEP ARKANDA OLDUK AMA BİZİ PİŞMAN ETTİN..İNAN OSUN Kİ BU SEÇİMDE AK PARTİYİ ES GEÇEBİLİRİZ..SEN MESAJI ALMAMIŞSIN REİS..ARTIK SEN BİLİRSİN!!!....

  (0) (0)

 • BABALARININ KESESİNDEN ÇIKIYORDU ZATEN.

  (0) (0)

 • ''Ankara AİHM'ye yargıç bulamıyor. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) görev yapacak yeni Türk yargıç için seçim süreci, Ankara'nın sunduğu son listedeki adaylardan birinin son anda adaylıktan çekilmesi üzerine donduruldu.

  (0) (0)

 • Damat tan başka bakan varmıydi ben çalışma Bakanı kim vallahi bilmiyorum. Böyle bi bakan varsa aynı işi yapan biri 1750 biri 3000-3500 tl alıyor madem böyle bi bakan var kişiye göremi para var açıklayın LÜTFEN

  (3) (7)

 • 9 yildir esimden ayriyim ve issizim iş yok.cimere yazdim bimere yazdim işkura yonlendirdiler.iskur uzerinden alim oluyor fakat milletvekili tanidigin yoksa is yok buda aci bir gercek.1 lira gelirim yok uzerimize hicbir tapu kaydimiz yok issizim ve annemin evinde kaliyorum.aile ve sosyal politikalara okula giden oglum icin nakti yardim icin muracaat ettim gelen personelin yazdiklarina gore cocuguma aylik para yardimi baglanmadi.tamam annemin evinde kaliyorum ama annemin bana 1 lira verdigi yok.sistem bu ailenle kaliyorsan devlet yardimini hak etmiyorsun .kiraya nasil cikayim mendil acip dilenecek halim yok kira odemek icin degilmi.bu nasil sistemdir anlamadim.herturlu yardimdan zengin faydalaniyo asil ihtiyac sahipleri faydalanamiyo.buna gerekli yerlerin duyarsiz kalmamasini rica ediyorum

  (5) (20)

Tüm Yorumlar