15 Aralık 2018 18:13

Ağbal'dan taşeron işçilere kadro açıklaması

Ağbal'dan taşeron işçilere kadro açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçilere kadro sorununun çözümü için gereken düzenlemenin yılbaşından önce çıkarılması için gerekli çalışmanın yürütüldüğünü söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron düzenlemenin yılbaşından önce çıkması için Hükümet olarak bir iradelerinin olduğunu belirterek, "Bu konuda da yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

Ağbal, dün TBMM Genel Kurulunda, Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının ikinci bölümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Taşeron düzenlemesiyle ilgili bakanlıkların çalışmalarını belli bir noktaya getirdiklerini belirten Ağbal, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda bu konuyla ilgili toplantıların yapıldığını, burada birçok konunun gündeme geldiğini söyledi.

Kapsam da dahil olmak üzere statü, ileriye dönük haklar, sağlanacak imkanlar gibi çok sayıda başlık olduğuna işaret eden Ağbal, şöyle devam etti:

"Bu çalışmaları süratle tamamlayıp Bakanlar Kuruluna getireceğiz. Bakanlar Kurulunda da bu konularda Hükümet olarak kararımızı verdikten sonra, en kısa zamanda olacağını tahmin ediyorum, bu kanun tasarısını Meclise getirmek istiyoruz. Bu konuda yapılacak yasal düzenlemenin yılbaşından önce çıkması noktasında Hükümet olarak bir irademiz var. Bu konuda da yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor."

GÜVENLİK SORUŞTURMALARI

Bir başka soru üzerine, 2018 yılı bütçe kanununda belirlenen açıktan atama kontenjanları dahilinde Sağlık Bakanlığının personel taleplerini değerlendireceklerini anlatan Ağbal, bu konunun bir süre daha iki bakanlık arasında çalışılması gerektiğini, çünkü 2018 yılı bütçe kanunu görüşmelerinin halen devam ettiğini anımsattı.

Ağbal, "Sağlık Bakanlığında yıpranma ve özlük haklarıyla ilgili bakanlıkla geçmişte yapmış olduğumuz çalışmalar var. Son olarak ekonomi yönetimi ve Bakanlar Kurulunda bu konuda değerlendirme yapıp, o konuyla ilgili de bir adım atılacağını tahmin ediyorum." diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası dönemde sadece Sağlık Bakanlığına değil bütün kurumlara personel alırken özellikle güvenlik soruşturmalarının başlangıçta yapılmasını Hükümet olarak önemsediklerini vurgulayan Ağbal, yoğun talep olduğu için, bunun bir miktar vakit alabildiğine dikkati çekti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (20)
 • o kadar üniversite mezunu olan insan varken artı VATANSEVER kpss den 70 üzeri almış bekliyorlar. bu ne biçim iş. Hakkımı helal etmiyorum. buna taraf olana da sebep olana da...

  (2) (3)

 • onun yerinde olmak isteyen kaç üniversite mezunu var biliyor musun

  (2) (0)

 • artık kabak tadı verdi yürütüyoruz yürütüyoruz ne yürütme imiş be kardeşim ya insanlar bezdi artık şu laflardan çalışma yürütme 10 yıldır aynı muhabbet sonuca gel artık eylem gerek olacaksa olsun olmayacaksa olmasın bu ne ya

  (4) (0)

 • adalet istiyorsan istifa et sınava gir kazan, başkasının hakkını yeme

  (0) (18)

 • Ankara Buyuksehir Belediyesi taserondan arindirilmalidir her sabah metroya binerim,o bilet gişesinde oturan kızcağız sabah orda aksam işten dönerim akşam orda,bir gün sordum asgari ucret ile yemek molasi bile olmadan günde 16 saat calustigini ve kuru asgari ucret aldiğini söyledi ve işte o gün bir kez daha anladım baştakilerin ihtiyaci olan insanlari nasıl sömürdüğünü.E peki calisma bakanlığı nasıl musade ediyor dedim,binlerce sikayet gitmis ama hic bir düzelme olmadi abi dedi bir an önce el atilmali nu durumlara.Açıkca söylemek gerekirse artık size oy yok kesinlikle.

  (24) (5)

Tüm Yorumlar