18 Kasım 2018 19:06

Adnan Oktar operasyondan dakikalar önce Ahmet Hakan'ı aramış

Adnan Oktar operasyondan dakikalar önce Ahmet Hakan'ı aramış

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Adnan Oktar'ın dün sabah gözaltına alınmadan dakikalar önce kendisini telefonla aradığını yazdı.

Kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar ve örgütüne yönelik dev bir operasyon düzenlendi. Gündemin ilk sırasına oturan bu olaya ilişkin Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde ilginç bir ayrıntı aktardı.

Gözaltına alınmadan dakikalar önce sabah 06.38'de Oktar'ın kendisini telefonla aradığını söyleyen yazar, aralarında geçen diyalogları yazısında aktardı.

"(...)Telefon aracılığıyla da olsa hayatımda ilk kez konuşuyordum Adnan Bey’le... “Buyurun, ben Ahmet Hakan... Dinliyorum Adnan Bey” falan diye kekeledim şaşkınlık içinde.

Başladı konuşmaya Adnan Oktar: “İngiliz derin devletinin etkisiyle şu anda bizim arkadaşlarımıza bir operasyon yapılıyor. Ben bu işten Tayyip Hocamızın haberinin olmadığına eminim. PKK falan dururken bize operasyon yapılıyor...”

Devam etti konuşmaya Adnan Bey... Öyle tedirgin, öyle aceleci, öyle süratli bir şekilde konuşuyordu ki...

Sabahları en az üç kahve içmeden kendime gelemediğim halde hemen anladım Adnan Bey’in kapısına polisin dayandığını ve az sonra gözaltına alınacağını...

Tabii çaktırmadım. Konuşması bitince... “Verdiğiniz bilgileri aldım, geçmiş olsun, teşekkür ederim” falan diye saçmaladım, eveledim, geveledim.

Ve telefonu kapattım. Sonrası malum... Şimşek gibi çaktı operasyon ve yağmur gibi aktı haberler, fotoğraflar, görüntüler."

Ahmat Hakan'ın yazısının tamamı

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (19)
 • Ahmet hakanda bunkardan

  (0) (0)

 • kendine operasyon düzenleneceğini nereden haber aldın Sapık Adnan (Hoca!)? Haber alınca neden kaçmadın? Daha önce hiç yüzyüze dahi görüşmediğin birinin telefonunu aramak neden aklına geldi? Bula bula Ahmetimi buldun? ne ara buldun Ahmetin telefonunu o hengamede gecenin bir vaktinde? bence yalan gibi. Ahmet HAKAN^'dan pis kokular geliyor.

  (0) (0)

 • Ahmet Hakan İşin ucunun Kendisine Dokunacağını Anladığı için Bu Haberi Yapmış Olabilir mi (!)

  (1) (6)

 • israilli kankilerin kurtarsın seni ahmet hakan ne yapacak yanlış yeri aramışsın israil konsolosunu arayacaktın adnan

  (2) (0)

 • o saatte a.hakanı arayabiliyorsa bir geçmiş bir samimiyetlik vardır mutlaka o saatte herkes herkesi arayamaz

  (2) (7)

Tüm Yorumlar