24 Ocak 2019 11:51

Adalet Bakanı Gül'den 'Brunson savcısı' ve 'af' açıklaması!

Adalet Bakanı Gül'den 'Brunson savcısı' ve 'af' açıklaması!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD'li Rahip Brunson davasında savcı değişikliğiyle ilgili, "Davanın savcısı değişmedi sadece iddianameyi hazırlayan savcı değişti. Bu rutin bir işlem" dedi. Af konusunda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söyledikleri dışında söylenecek birşey olmadığını ifade etti.

MHP'nin af talebi ısrarı sürerken Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den af konusunda flaş bir açıklama daha geldi. Adalet Bakanı Gül, Rahip Brunson davasında savcı değişikliğiyle ilgili olarak da "Davanın savcısı değişmedi sadece iddianameyi hazırlayan savcı değişti. Bu rutin bir işlem" dedi. 

SÖYLENECEK ŞEYİ ERDOĞAN SÖYLEDİ... Bakan Gül, “Bu konuyla (af) ilgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önceki gün açıklama yaptı. Dolayısıyla o konuda tutum belli. Cumhurbaşkanımızın söyledikleri belli, onun üzerine söyleyecek bir şeyimiz yok” dedi. Adalet Bakanı Gül, cezaevlerindeki doluluk oranının azaltılmasıyla ilgili olarak da, "Cezaevleriyle ilgili olarak doluluk oranı, yeni yapılacak cezaevleri hususunda çalışmalarımız devam ediyor" dedi. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Hakimevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

BRUNSON DAVASINDA SAVCI DEĞİŞİMİ RUTİN... Adalet bakanı Gül, ABD'li rahip Brunson davasında savcının değişmesiyle ilgili olarak da şunları söyledi: "Davanın savcısı değişmedi sadece iddianameyi hazırlayan savcı değişti. Bu rutin bir iş bölümüdür. Bunlar ihtiyaç halinde yapılan şeyler. İzmir Başsavcılığının yapmış olduğu tasarruftur. Yargı kişilerle değil, sistem üzerinden yürür...”

DARBE GİRİŞİMİ İÇİN 289 DAVA VAR... Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin açılan davalara yönelik, "15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açılan 289 dava var, 203'ü sonuçlandı. 86 dosya devam ediyor. Belki Akıncı Üssü davası ve bazı sanık sayısı fazla olan davalar sarkabilir. Onun haricinde tüm darbe yargılamalarının bu yıl sonuna kadar biteceğini ümit ediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bomba af çıkışı! MHP ile ittifak var mı?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan dönüşü uçakta MHP'nin af teklifiyle ilgili şunları söylemişti: "Kader mahkumları meselesini anlamış değilim. Kime kader mahkumu denir çok çok önemli. Benim bir ilkem var. İlkem de şudur: Devlete karşı işlenen suçlarda devlet affedici olabilir. Ama kişilere karşı işlenen suçlarda devletin af yetkisi yoktur. (...) Cezaevlerinde ciddi manada bir doluluk var, kabul ediyoruz. Tüm bunlara rağmen bir şey yapalım derken, öbür tarafta mağdur, mazlum  meydana getirmeyelim. İlke şu, devlete karşı işlenenlerde devlet bu yetkiyi kullanabilir ama şahıslara karşı işlenen olduğunda orada devletin böyle bir af yetkisi kesinlikle yoktur."

Kaynak : İHA

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • af çıksın tekrar suç işlerse girsin diyen arkadaş tekrar suç işleyip birisini öldürürse ya da hırsızlık yaparsa vebalini üstleniyor musun..

  (2) (2)

 • Papazi Kitabına uydurup birakirlarsa hiiiiic şaşırmayın.Comarlar saldırıya geçer bu yoruma :))))

  (1) (0)

 • Recep cb dedikten sonra size konuşmak düşmez .susmak itaat etmek düşer.

  (0) (2)

 • BURSA'DA HAKİM !!!SERVET KORKMAZ!!! FETÖCÜLER İLE İLGİLİ VERDİĞİ AKLI ALMAZ KARARLAR İLE İLGİLİ BU İBLİS CAMİASINA KOLKANAT GERDİĞİ BİRDEN FAZLA KARARLA TESCİLLEMİŞTİR,DERHAL HSK NIN SORUŞTURMA AÇMASI GEREKMEKTEDİR,BİR FETÖ SANIĞININ YURT DIŞI ÇIKIŞ KARARINI KALDIRMIŞ VE EL KOYULAN MAL VARLIĞINI İADE ETMİŞTİR,BUNUN RÜŞVET KARŞILIĞI OLDUĞU NEREDYSE KESİN GİBİDİR ANCAK ACİLEN ARAŞTIRILMALI ANTİFETÖCÜ BİR EKİP TARAFINDAN...AYRICA ***İDAM*** CEZASINI BEKLİYORUZ SÖZÜN VARDI REİS-İ CUMHURUM HAYALKIRIKLIĞINA UĞRATMAYIN MİLLETİ AF DEĞİL BAŞ ALMA VAKTİDİR..ACIRSAK ACINACAK HALE GELİRİZ DİYEN SİZDİNİZ İSTİRHAM EDİYORUZ BİZ HAKKI DUYULDUMU SESİMİZ HEEEEEEEEEEEYYYYYY

  (4) (1)

 • Toplumda bir beklenti oluştu, af çıksın, tekrar suç işleyen eski cezasını da yatsın, olsun bitsin bu iş. Affetmek büyüklüktür, devlet büyüktür.

  (9) (1)

Tüm Yorumlar