14 Aralık 2018 10:30

Abdullah Gül'ün akrabası da konkordato ilan etti ne iş yapıyor?

Abdullah Gül'ün akrabası da konkordato ilan etti ne iş yapıyor?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün akrabası olan işadamı Mehmet Celalettin Satoğlu'nun sahibi olduğu Metsan İnşaat da konkordato isteyen şirketler kervanına katıldı.

NAKİT sıkıntısına düşüp de konkordato isteyen şirketlerin sayısı artıyor. Son olarak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün akrabası Mehmet Celalettin Satoğlu'nun sahibi olduğu Metsan İnşaat da konkordato istedi. Sözcü'den Derin Gökçe'nin haberine göre, İstanbul Kartal'daki Metsan Nexus isimli büyük projesi ile bilinen Metsan İnşaat, konkordato ilan etti.

3 AY GEÇİCİ MÜHLET VERİLDİ... İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Makemesi'nden çıkarılan karara göre şirkete yönelik 3 ay geçici mühlet verildi. Mahkeme heyeti konkordato davasına ilişkin şirkete konkordato komiseri olarak Mehmet Ali Güldal ve Mehmet Emin Öztaş'ı atadı. 

Konut, AVM, ofis, otel inşa eden Metsan Nexus'un çizimi, ABD'de terör saldırısı ile yıkılan İkiz Kuleler'in yerine inşa edilen binanın konsept tasarımını da yapan şirket Daniel Libeskind tarafından yapılmıştı.

METSAN İNŞAATIN GEÇMİŞİ.. "1961 yılında inşaat firması kurarak iş hayatına atılan Mehmet Satoğlu, bu firmayı 1966 yılında Metsan İnşaat olarak kurumsallaştırdı. Metsan İnşaat 1970'lerde Ankara Üniversitesi Morfoloji binası, Türk Standartları Enstitüsü, Göztepe SSK Hastanesi gibi pek çok önemli kamu projelerine imza attı. 1978 yılında da Sincan'da Türkiye'nin ilk 1000 konutluk toplu konut projesini tek seferde gerçekleştirdi. Projelerine yenilikçi anlayış ile yaklaşan Metsan, deprem riskini dikkate alarak 1980 yılında Türkiye'nin ilk radye temelli brüt beton konut binasını inşa etmişti."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • yerken hapur hupur.iş ödemeye gelince konkordato.tezgahı kurmuşlar.

  (0) (2)

 • AYIP SEY KONKORDATO TURCE KARSILIGI YOKMU BU AYIP METYAYA YETER

  (1) (1)

 • Karışık işler bu işler. Yangınlar konkardotalar vesaire.

  (0) (1)

 • Bizim sarı yelekliler her şeye razı nasılsa. Ama ak yeleklileri de etkilemişse o ekonomiden hayır gelmez

  (0) (1)

 • Konkordato'lar ve fabrika yangınları, muhtemelen dünya tarihinde rastlanmayacak kadar sıklaştı. Dünya yansa bir kalbur samanı yanmayacak olanlardanım; çünkü maaşla çalışan adamın dikili ağacı olamaz. Bu sebeple bütün esnaf, tüccar, sanâyicilerin, ille de namuslarıyla çok zengin ve hayırlı olmalarını dilerim. Ama şîrâzemiz kaymış durumda.

  (0) (2)

Tüm Yorumlar