11 Aralık 2018 06:16

ABD, Deyrizor'da Rus yapımı bir tankı vurdu!

ABD, Deyrizor'da Rus yapımı bir tankı vurdu!

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun Suriye'nin Deyrizor kentinin güneyinde yer alan Tebiye köyü yakınlarında koalisyon askerlerinin de bulunduğu alana ateş açan bir Rus yapımı T-72 tankını vurduğu bildirildi.

AA muhabirine açıklama yapan Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu sözcüsü Albay Ryan Dillon, "Koalisyon kuvvetleri 10 Şubat'ta nefsi müdafaa amacıyla hareket ederek Tebiye yakınlarında bir T-72 tankını vurdu" ifadelerini kullandı.

Albay Dillon, tankın koordinasyonlu bir şekilde SDG (PYD/PKK paravanı) ve koalisyon güçlerinin bulunduğu konumlara dolaylı atış yaptığını ve koalisyon mevzilerinin tankın menzilinde olduğunu kaydetti.

Dillon, "Koalisyon yetkilileri, birbirimizin kuvvetlerini tehlikeye sokacak yanlış algı ve hesaplamalardan kaçınmak üzere Rus mevkidaşları ile temas sağladı" ifadesini kullandı.

Albay Dillon tankın kime ait olduğuna dair detaylar vermedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (7)
 • İRANIN UYUMASI İŞİ ÇOK VAHİM HALE GETİRECEK .ORTA DOĞU İŞGAL EDİLİYOR İRAN SEYREDİYOR ,SIRASINI BEKLEYEN İDAM MAHKUMU GİBİ SONRA ÇOK GEÇ KALACAKLAR İSTESELERDE BU İTLERİ ORADAN ÇIKARAMAYACAKLAR .TÜRKİYENİN ACİLEN İRANLA BİRLİKTE ORTADOĞUYU TEMİZLEMESİ LAZIM BU ALÇAKLARDAN

  (1) (4)

 • abd her ne kadar pydli kırtları korusada bir gün leş olacaklar

  (0) (6)

 • Nefsi müdafa ha. Hiç ilgisi ve alakası olmayan bir memlekette ilgisiz alakasız bir tankı vur adıda nefsi müdafa olsun. Türkiye vurunca hopla zıpla yok böyle bir şey

  (7) (10)

 • Boyle boyle adim adim 3. Dunya savasina dogru gidiyoruz. Allah insanlara akil fikir ve vicdan versin. Bize ve tum dunyaya hayirlisini versin.

  (6) (11)

 • En iyisi, Turklerkurtler Araplar kenarda durun. Birakin birazda onlar direk savassin.

  (4) (4)

Tüm Yorumlar