24 Nisan 2018 11:29

657 değişiyor mu Binali Yıldırım'dan flaş açıklama

657 değişiyor mu Binali Yıldırım'dan flaş açıklama

657 Devlet Memurları Kanunu değişiyor mu memurun güvencesi kalkıyor mu sorusuna Başbakan Binali Yıldırım'dan son dakika açıklama geldi.

657 Devlet Memurları Kanunu ile ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kamuda yapılan operasyonlar sonrasında 657 Devlet Memurları Kanunu'nun değişeceği söylenmişti. Binali Yıldırım'dan konuyla ilgili açıklama geldi.

KKTC uçağında soruları yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım memurları ilgilendiren ve memur kanunu olarak bilinen 657 ile ilgili flaş açıklama yaptı. Memurların merak ettiği 657 kanunu değişecek mi sorusuna Binali Yıldırım, "Herhangi bir değişiklik yok" yanıt verdi. 

Memurlara performans sistemi, 657’deki güvence kalkacak mı sorusuna Yıldırım, "Bunlar nereden çıktı kardeşim, böyle bir şey yok. Yani bir kere memur güvencesi Anayasa’da var, Anayasa’nın bu maddesi de yerli yerinde duruyor, herhangi bir değişiklik yok. Dolayısıyla bunlar... Mesela Sayın Baykal da, bir programda gördüm, bunlar diyor ‘evet’ çıksın ertesi gün bütün memurları sözleşmeli yapacaklar. Bu kadar da olmaz ya, bu kadar da göz göre göre milletin önünde yalan-yanlış bilgi verilir mi... Şu anda dolayısıyla memurlara yönelik herhangi bir çalışma yok" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Ben 657 sayılı kanunun değiştirilmesinden yanayım. Çünkü ÖZEL SEKTÖR ile devlet çalışanları arasında büyük bir haksızlık yaratıyor. ANCAK DEVLET MEMURLARI İÇİN YAPILACAK YENİ DÜZENLENİN SADECE OY SAYISI YETERLİ DİYE HÜKÜMETÇE DEĞİL 4 SİYASİ PARTİNİN VERECEĞİ KARAR İLE YAPILMASI GEREKTİĞİNDEN YANAYIM. Çünkü AKP nin çıkardığı her yasa gibi bunun da belli kesimlere haksızlık yaratacağından eminim.

  (0) (0)

 • bence kalksın, memurdan başka kimin iş güvencesi var ki niye memurun olsun memur sadrazamdan mı torpilli yoksa devlet kurumları babasından miras mı.

  (1) (0)

 • Alinin oğlu önce şu 657 sayılı Devlet Memurları Kanununu bir okusun. Ondan sonra da çıkıp muhalefet liderleriyle TV'lerde tartışsın. Başkalarının yazdıklarını promterdan okumasın.

  (0) (0)

 • Daha önce bu konuda yetkililerin çalışma yapıldığı yönünde açıklamaları vardı. Abidik,........bakarsın güvence kalktı.

  (0) (1)

 • sözleşmeli vatan savunan personel varsa haliyle sözleşmeli memurda olur..Devlet savunmasını yapan direnen en alt kademeler... fetöye ona buna karısmayan alt kademeler şehit düşen yine alt kademeler ama yine sözleşmeli yine sözleşmeli.Vatan savunması sözleşmeli yapılmaz. yarın öbür gün askere personel bulunamayınca bu çok net görülecektir. umarım geç kalınmaz

  (0) (0)

Tüm Yorumlar