21 Ocak 2019 12:17

60 bin kişi içme suyundan zehirlendi

60 bin kişi içme suyundan zehirlendi

Irak'ta halkın protestoları sürerken ülkenin güneyinde bulunan Basra kentinde 60 bin kişi içme suyundan zehirlenerek hastanelere kaldırıldı.

Irak İnsan Hakları Komiserliği Basra Ofisi, 60 bin kişinin sağlıksız içme suyundan zehirlenerek hastanelere kaldırıldığını açıkladı.

Irak, aylardır işsizlik, yolsuzluk, elektrik ve su gibi temel hizmetlerinin yoksulluğu nedeniyle protesto gösterilerine sahne olurken, ülkenin güneyindeki Basra kentinde 60 bin kişi kirli içme suyu zehirlenmesi vakası ile hastanelere kaldırıldı.

Irak İnsan Hakları Komiserliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, devletin bu tehlikeli duruma karşı önlem almamasının şaşkınlıkla karşılandığı bu gibi çevre felaketinin Basralılar için ciddi bir tehlike olduğu belirtildi.

IRAK'TAKİ PROTESTO GÖSTERİLERİNDE 18 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Irak güneyindeki Şiilerin ağırlıkta olduğu Basra kentinde iki aydan fazladır süren protesto gösterilerinde aralarında İran Başkonsolosluğu olmak üzere 25'ten fazla siyasi parti ve kamu binası yaklaşık 20 bin gösterici tarafından ateşe verildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • Bu da bişey mi. Türkiyede kahramanmaraşın elbistan diye bir ilçesi var. Geçen sene bu şehir de sudan dolayı ben de dahil 90 bin kişi sudan zehirlendik.hastane bahçesinde ağaç dalından serum yedik 3 gün wc den çıkamadık.Irak a şaşırmayın yanıbaşınızda arasıra yaşanıyor bu durum.

    (0) (1)