20 Nisan 2018 23:13

33 yaşındaki adama 17 yaşındaki kızı kaçırdılar!

33 yaşındaki adama 17 yaşındaki kızı kaçırdılar!

Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde yetiştirme yurduna yerleştirilen 17 yaşındaki A.K.'nin ifadesi üzerine harekete geçen polis 7 kişiyi gözaltına aldı.

BALIKESİR'de 17 yaşındaki kız çocuğunu 33 yaşındaki Hüseyin D. için kaçırdıkları belirlenen 7 kişiden 6'sı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde Hüseyin D. (33), kardeşi Hasan D. ve yengesi Gülistan D.'nin de yardımıyla 17 yaşındaki A.K'yi kaçırdı. Ailenin şikayeti üzerine A.K. emniyet güçlerince kaçırıldığı evde bulundu.

İlk ifadesinde kaçırılmadığını, kendi rızası ile gittiğini ve ailesine teslim edilmek istemediğini belirten mağdur A.K. Balıkesir'deki bir yetiştirme yurduna teslim edildi.

"KORKUDAN SÖYLEYEMEDİM"

A.K.'nin yurt görevlilerine, zorla kaçırıldığını ve korkusundan söyleyemediğini beyan etmesi üzerine savcılık talimatıyla Hüseyin D.'nin babası İsmail, kardeşi Hasan, yengesi Gülistan D, arkadaşları Umut G, Halil Y, İsmail B. ve İsmail Y. gözaltına alındı.

İfadelerinin alınmasının ardından baba İsmail, kardeşi Hasan D ile arkadaşları Umut G, Halil Y, İsmail B. ve İsmail Y. tutuklandı ancak yenge Gülistan D. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Polis, halen firarda olan Hüseyin D.'nin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (0)