18 Ocak 2019 23:09

3. Havalimanı inşaatında hayatını kaybeden işçi sayısı açıklandı!

3. Havalimanı inşaatında hayatını kaybeden işçi sayısı açıklandı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, iş kazaları tartışmalarıyla gündeme gelen 3. Havalimanı inşaatıyla ilgili açıklama yaptı ve havalimanı inşaatında bugüne kadar 27 işçinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından, iş kazaları tartışmalarıyla gündeme gelen 3. Havalimanı inşaatıyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İGA Havalimanları İnşaatı Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi’nin yürüttüğü 3. Havalimanı İnşaatında, çalışmaların başladığı Mayıs 2015 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre sağlık sorunları ve trafik kazası vakalarının da yer aldığı olaylarda 27 emekçimiz hayatını kaybetmiştir.

İlgili projenin başladığı tarihten itibaren görevlendirilen Bakanlığımız İş Müfettişleri, 3,5 milyon metrekare büyüklüğünde ve 30 bini aşkın çalışan bulunan inşaat sahasında denetim faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir.”

400 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ İDDİASI

Bazı basın yayın kuruluşları ve sosyal medyada 3. havalimanı inşaatında 400 işçinin hayatını kaybettiği iddiası yer almıştı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (21)
 • bu iddiayı cumhuriyet gazetesi ortaya attı.adını açıklamadığı bir şöför deyip iddia diye haber yaptılar.aslında işin öyle olmadığını onlarda biliyorlar ama alaman ağzıyla hainlik peşinde havaalanını karalama ülkemizi kötüleme derdindeler.tıpki gezi hainliğinde bu havaalanına karşı çıktıkları gibi.şimdiye kadar engelleyemediler baktılar bitiyor çamur at izi kalsın.birşey deyimmi bizi dünyada Allahın izniyle kimse bölemez yıkamaz yenemez tek sorun içimizdeki bu hain zihniyet olmasa.tarihdede hep böyle oldu.hep içimizdeki hainler yıktılar bizi.

  (0) (1)

 • haklısın kardaş bu zamanda kime ne ateş düştüğü yeri yakar ama bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenleri yılan soksun

  (0) (0)

 • kime ne ............

  (1) (3)

 • Bombaya tekme atan bir milletten iş güvenliği ne uyması biraz zaman alacaktır.

  (3) (6)

 • Bak güzel kardeşim ben inşaat mühendisiyim ve yurtdışında bu memleketin dünyada ilk 100 inşaat firması arasında bulunan bir firmasıyla Kazakistan, Libya, Gürcistan, Türkmenistan, Fas gibi ülkelerde çalıştım. Hayatımda ne Avrupa ne Amerika gördüm, meraklı da değilim, çocuğunu gidip oralarda doğuranlara, okutanlara ithaf et vatan aidiyetsizliğini. Bildiğim konuda yazarım, sen de eğer trol değilsen, ne olduğunu anlat da feyizlenelim.

  (0) (1)

Tüm Yorumlar