21 Nisan 2018 18:15

20 bin öğretmen ataması MEB'den son dakika açıklaması

20 bin öğretmen ataması MEB'den son dakika açıklaması

Öğretmen atamaları son dakika açıklaması Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi. İsmet Yılmaz 20 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

Öğretmen atamaları son dakika haberini bekleyen öğretmen adaylarını sevindiren haber Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. İsmet Yılmaz, öğretmen atamaları ne zaman yapılacak sorusuna da yanıt verdi. İsmet Yılmaz öğretmen atamaları tarihinin önümüzdeki hafta açıklanacağını bildirdi.

20 bin öğretmen ataması yapılacak öğretmen atamaları son dakika haberi milli eğitim bakanı ismet yılmaz'dan geldi

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.       

ÖĞRETMEN ATAMALARI 2017 NE ZAMAN OLACAK?

İsmet Yılmaz öğretmen atamaları ne zaman olacak sorusuna kesin bir yanıt vermedi ancak hafta başında MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in yaptığı açıklamayı dikkate alırsak 2017 öğretmen atamaları şubat ayında yapılamayacak. Şubat 2017 öğretmen atamaların ilişkin MEB Müsteşarı Tekin, “Öğretmen ataması olacaksa da Şubat’a yetişmez” demişti.

ÖĞRETMEN ATAMALARI BAŞVURU VE MÜLAKAT SÜRECİ

Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilana çıkılmasının ardından öğretmen atamaları başvuru süreci başlayacak. Başvurular değerlendirildikten sonra branşlardaki ihtiyaca göre 60 aday mülakata çağrılacak. Mülakatların ardından da 20 bin öğretmen sözleşmeli olarak atanacak.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • bizimkiler "kazaen" ve "yanlışlıkla" diyorlar, ruslar ölümlere neden olan "trajik olaylar" diyor ve iki tarafın askeri kordinasyonu geliştirmesi gerektiğini söyliyor. bilmiyorum arada ki farkı anladınız mı?!

  (0) (0)

 • mülakat sistemini kullanarak haksız yere atama yapılmasına sebep olanlara,mülakat heyeti olarak görev yapıp da puanı düşük olanların puan ortalamalarını tavan yaptırıp atanmasını sağlayanlara,mülakat oyunuyla atananlara, bütün mazlumların hakları haram olsun...ve bu yük ahirette boyunlarına asılsın,bütün haklar haram olsun! bu dünya fani,ölüm gerçek! bu dünyada ölüm de var!

  (0) (1)

 • mülakat mı? mülakat oyunuyla belirli yerlerden oluşturulmuş listelerdeki kişileri alacaklar demektir... bunlar ne hak biliyorlar,ne Allah ne de peygamber...oysa kul hakkı yemek affı mümkün olmayan en büyük günahlardandır...bunu bakan bey de biliyordur eğer gerçeklen Allah inancı varsa...en son öğretmen atamalarında 65 KPSS puanı alan bir kişinin 99 mülakat puanıyla doğudaki bir ilde bulunan M.... ortaokuluna İngilizce öğretmeni atanması gibi...bu atanan öğretmen kimdi ve kimin yakınıydı acaba? gene aynı şehir merkezi ve ilçelerine aynı şekilde 6 çok düşük KPSS puanlı kişinin daha atanması gibi...ha mülakatta ne mi ölçülüyor? vatanseverlik mi? niye devlet o kadar güçsüz mü? atadığın öğretmeni araştırır ve hainse defterini dürer hepsi bu...

  (0) (2)

 • Rusya oyuna ben seni soktum benim kurallarım geçerli dedi, kendini zeki sanan günü kurtarma adına devletin geleceğini karartanlar bunlara sebep olanlardır...

  (5) (0)

 • ayrıca 20.000 öğretmen atanacak kelimesi tam olmamış taşerondan alınıyor gibi sözleşmeli :D

  (0) (0)

Tüm Yorumlar