18 Temmuz 2018 13:49

187 general darbe gecesi neredeydi ihraç da edilmediler!

187 general darbe gecesi neredeydi ihraç da edilmediler!

Türk Silahlı Kuvvetleri-TSK'daki FETÖ'cü askerleri 15 Temmuz öncesi deşifre eden Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'tan yeni çok tartışma yaratacak bir açıklama geldi.

Kumpas olduğu ortaya çıkan Ergenekon ve Balyoz davalarında 4 yıl 10 ay cezaevinde kaldıktan sonra beraat eden Hava Kuvvetleri Komutanlığı eski askeri savcısı emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, Antalya'da Salı Sanayici ve İşadamları Grubu'nun (Salı Grubu) olağan toplantısına katıldı.

Üçok toplantıda darbe gecesinden sonra ihraç edilmeyen 187 generalin o gece ne yaptığını sordu.

‘ARAŞTIRMA YAPILMADI'

TSK'daki FETÖ yapılanmasının 1986 yılında askeri okullara giriş sınav sorularının çalınmasıyla ortaya çıktığını belirten Üçok, örgütün TSK içindeki yapılanmasının 2006 ile 2015 yılları arasında zirveye ulaştığını iddia etti.

Üçok şöyle konuştu:

“İlker Başbuğ döneminde 377, Necdet Özel döneminde 576 subay tasfiye edilmiştir. 15 Temmuz'a kadar gelinen süreçte TSK'nın üst düzey yönetiminin büyük sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. TSK'nın kendi içinde bu sorgulamayı yapması şart.”

15 Temmuz öncesi orduda 358 amiral-general bulunduğuna değinen Ahmet Zeki Üçok, “Bu generallerin 171'i darbeye iştirak etmekten tutuklandı ya da TSK'dan ihraç edildi. 187 amiral-general o gece neredeydi. Neden darbeye karşı koymak için çalışmadı. Bu konuda kimse doğru dürüst araştırma yapmadı. Bu yüzleşmeyi ve araştırmayı yapmak zorundayız" diye konuştu.

Zeki Üçok: TSK'daki FETÖ'cüleri isim isim biliyorum!

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Alptürk kardeş, gerçeklerden kaçılmaz.Sadece cahiller gerçeği kabulden kaçar. Ahmet Zeki ÜÇOK 15 Temmuz öncesi fetöcüleri tek tek, isim isim bildirmişti Hiç dikkate alınmadı ve 15 Temmuz yaşandı. Asker, Emniyet, Adalet ve iktidar içinde halen dünya kadar Fetöcü var. İktidar içindekilere nedense dokunulmuyor, asıl FETÖCLERe hala dokunulmadı. Bir de kozmik oda olayı var. Kozmik daya girilmekle ülkenin tüm savunma stratejileri ele geçirilerek düşmanlara servis edildi. Olayları bir sorgulayın bakalım.

  (0) (0)

 • evlerinde misafirleri ile beraberdirler... Yani birazı da kalsın değil mi? Tarih yavaş yavaş, sorgulaya sorgulaya gerçekleri ortaya çıkaracaktır.

  (0) (4)

 • Generallerin biri tutuldu masus ip bağlandı boğazdan yaralı görünmek için duruma baktı hakim olabilecek durum olmadığı için bu gidişatla bir yere varılmaz beni salabilirsiniz dedi. Yara numarası göstermelik olarak tutulduğu yerden koyuverildi. Başka numara yapacak ve çare yok. tek olması gereken kendilerince doğru olan buydu. yoksa kendisi de fetocu olacaktı. ne yazıkki görevde ve cia cı olarak usul usul devam etmekte. Yada tesadüf. Fakat numaracı fetonun taktiği aynı dikkatli olmak lazım.

  (0) (2)

 • bu adam nasıl can verecek merak ediyorum. doymuyor...

  (10) (2)

 • demek bir darbe daha yapsınlar diye hazırda bekletiliyorlar. Eski emekli subayları ve astsubayları 5-10 sene için tekrar işe alın hepsini atın şunların...

  (1) (3)

Tüm Yorumlar