14 Kasım 2018 06:21

15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasında karar açıklandı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasında karar açıklandı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasında karar çıktı. 15 Temmuz şehitler köprüsü davasında 71 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. 22 sanık ise 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

DARBE girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 34 kişinin şehit olduğu olaylara ilişkin 133'ü tutuklu, 143 asker hakkında açılan davada 9 ay sonra karar çıktı.

Mahkeme heyeti, “Anayasayı ihlal" suçundan 72 sanığı ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

SANIKLAR DURUŞMAYA KATILDI: İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu 133 sanık hazır bulundu. Öte yandan çok sayıda müşteki ve izleyici de duruşmaya katıldı.

MAHKEME KARARINI AÇIKLADI: Saat 10.45 'de kararını açıklayan mahkeme heyeti, Türk Ceza Kanunu'n 309. Maddesinde yer alan “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs" suçundan 72  sanığı ayrı ayrı ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.  Abdullah Tayyip Olçok'un şehit edilmesine ilişkin 12 sanık da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

BAZI SANIKLAR “ANAYASAYI İHLAL  SUÇUNA YARDIM" SUÇUNDAN CEZA ALDI: Bazı sanıklar da “Anayasayı ihlal suçuna yardım" suçundan 17 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı, bazı sanıklar da 15'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, hükmü okumaya devam ediyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • NE DİYORSUN SEN NE AYAKSIN FETÖCÜ AÇIK KONUŞ

  (1) (4)

 • He Yaaaaa!... 15 Temmuz'da Bakanlar yerine Köprü Ayakları Tutuklanınca ağırlaştırılmış müebbethapisle cezalandırıldı.

  (6) (4)

 • Hikayelerden Bıktık!........... Adalet göçük altında!.. Soma'da 301 madenci öldüğü olayla ilgili davada çıkan karar aileleri bir kez daha yıktı..

  (5) (3)

 • Zamanla darbenin planlsyicisi ve aktorleri olan hainler gün yüzune çıkacak ve Türk ulusu şok olacak.

  (4) (2)

Tüm Yorumlar