18 Kasım 2018 19:06

15 Temmuz gecesi silahlar böyle dağıtılmış

15 Temmuz gecesi silahlar böyle dağıtılmış

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaşananlara ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Korumaların ve vatandaşların darbeci askerlere karşı mücadelesi kameralara yansıdı.

15 Temmuz gecesi, kalkışma haberi alınır alınmaz, istirahatte olan güvenlik personeli Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanı Ramazan Bal tarafından göreve çağrıldı. Özel Harekat Personeli de, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görev başına geçti. Emniyetten getirtilen silahlar korumalara dağıtıldı. Nizamiye giriş kapıları ile Külliye'ye çıkan yollar çöp kamyonları ve araçlarla kapatıldı.

Beştepe'nin üzerinde önce uçaklar ve helikopterler belirdi. Alçak uçuşa geçen helikopterlere, koruma personeli tarafından ağır makineli silahlarla ateş açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, gece yarısı Marmaris'ten vatandaşlara, "Meydanlara inin" çağrısı üzerine, Külliye önüne vatandaşlar da akın etti. Koruma ekipleri ve sivil personel içeride, vatandaşlar dışarıda darbecilerle mücadeleye girişti. Darbecilerin kullandığı tanklar, kendilerine engel olmaya çalışan vatandaşların üzerinden geçti. Külliye'nin bahçe duvarına atılan bomba, oradaki vatandaşları şehit etti.

TRT Haber, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde vatandaşlar ve Külliye korumalarının darbecilere karşı direnişin yeni görüntülerini yayınladı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (7)
 • NEDEN ŞİMDİYE KADAR YAYINLANMAMIŞKİ ? YASAKMI VARDI ACABA??

  (1) (1)

 • 15 temmuz milli kurtuluş bayramı olsun!Şehitlerin heykelleri dikilsin.

  (6) (1)

 • 15 temmuz milli kurtuluş bayramı olsun!Şehitlerin heykelleri dikilsin.

  (4) (8)

 • Allah ümmeti, milletimizi esirgesin. Rabbim ümmete ve milletimize hainlik edenleri kahretsin. Fetöye karşı çok büyük nefretimiz olsa da hainlik her yapıdan gelebilir.Siyasi parti olabilir, islami dini cemaat görünümünde olabilir, yaptıklarında ümmete/millete fayda var mı diye bakmamız lazım. AK PArti MHP BBP gibi bir ve beraber olmalıyız.Rabbim başta fetöcüler olmak üzere tüm hainleri kahretsin inşallah

  (0) (5)

 • Bizde halaa anlam veremedik din iman diyenlerin hizmet himmet diyen hainlerin halkına devletine kendi silahı ile KURŞUNU SIKMASINI TANKLARIN ALTINDA HALKINI EZMESİNE ANLAM VEREMEDİK. ALTIN NESİL KATİL NESİLMİŞ KAÇTILAR YUNANA SIGINDILAR PAPAZZ FETÖNÜN AMERİLAKIN KUÇAGINDA OTURMASINA SIGINMASINA Bİ ANLAM VEREMEDİK

  (4) (30)

Tüm Yorumlar