18 Ocak 2019 16:26

1000 lira bayram ikramiyesi hangi emeklilere veriliyor?

1000 lira bayram ikramiyesi hangi emeklilere veriliyor?

AK Parti'nin seçim vaadlerinden biri olan ve milyonlarca emekliyi heyecanlandıran 1000 liralık bayram ikramiyesi hakkında kafaları karıştıran iddia İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray'dan geldi. Çıray'ın açıklamasına göre tüm emeklilere 1000 lira net bayram ikramiyesi ödenmedi. Peki kimlere 1000 lira, kimlere 750 lira bayram ikramiyesi ödeniyor?

Milyonlarca emekliyi mutlu edecek haberi geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım vermiş ve tüm emeklilere yılda 2 kez bayramlarda olmak üzere toplam 1000 lira bayram ikramiyesi verileceğini müjdelemişti. SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerine ödenmeye başlayan 1000 liralık bayram ikramiyeleri bazı vatandaşların hesabına eksik yatınca kafalar karıştı.

Peki kimlerin hesabına 1000 liralık bayram ikramiyesi 750 lira ya da 500 lira yattı? Hayatını kaybeden emeklinin eşine kaç para bayram ikramiyesi ödendi, hayatını kaybetmiş kişinin kızına ne kadar bayram ikramiyesi ödendi? 

BAYRAM İKRAMİYELERİ EKSİK YATIYOR İDDİALARI DOĞRU MU: İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, sosyal medya hesabından açıklama yaparak her emekliye bin TL verilmeyeceğini, kimilerine 300 TL, kimilerine ise 500 TL verileceğini, bunun da nedeninin maaş farkı olduğunu yazmıştı. 

BAŞBAKANDAN İDDİALARA NET YANIT: Muhalefetteki bu iddialar üzerine Başbakan Binali Yıldırım grup toplantısında bu konuya ilişkin açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, 15 Mayıs 2018 tarihli grup toplantısında Aytun Çıray’ın her emekliye 1000 TL bayram ikramiyesi verilmeyeceğine dair iddiasının doğru olmadığı belirtti. Emekliye verilecek bayram ikramiyesi hakkında ortaya atılan iddiaları net bir dille yalanlayan Binali Yıldırım "Bunun kararı alınmıştır ve yılda 2 sefer emekli maaşı kaç para olursa olsun bakılmadan her bir emeklimize bin lira bayram ikramiyesi verilecektir, nokta. Net eline geçen para, brüt değil" ifadelerini kullanmıştı.

Peki neden bazı emeklilere bin TL, bazılarına 750 TL, bazılarına ise 500 TL bayram ikramiye ödemesi yapılıyor.

* Eğer emekli olan kişi hayatını kaybetmişse, o emeklinin eşine 750 TL ikramiye veriliyor. Yine hayatını kaybetmiş emekli kişinin kızına ise bayram ikramiyesi 500 TL olarak ödeniyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • insan rabbine nankörde insana olmazmi.dunya erdoğanin liderliğini tanıdida içimizdekiler tanımadı.yazık

    (11) (10)

  • BÜLENT ARINÇ IN SÖYLEDİKLERİNİN TÜMÜNE BAKIP SONRA FİKİR YÜRÜTECEKSİN. CIMBIZ İLE TEK CÜMLEYİ AL SONRA ADAMI KARALA, YEMEZLER. O SÖYLEDİĞİNİN DIŞINDA BALYOZCULARIN BİR KISMININ NELER YAPTIKLARINI AYRINTILARIYLA ANLATTI. BİR KISMINA DA FETÖCÜLERİN İFTİRA ATTIKLARINI AYRINTILARI İLE SÖYLEDİ. SEN NE DİYORSUN? FETÖCÜ DİYE ARINÇ I SUÇLAYANLAR ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ ETSİN, İFTİRANIZLA HESAPLAŞMAYI NASİP EYLESİN. ADAM YAPTIĞI HATA DAHİL HER ŞEYİ APAÇIK SÖYLEDİ DAHA NE DİYECEK. BEKLEYİN EN BÜYÜK HESAP GÜNÜNÜ GÖRÜRSÜNÜZ YAPTIKLARINIZIN VE YAPMADIKLARINIZIN KARŞILIĞINI İNŞALLAH...

    (7) (1)

  • maalesef sskda bir kötülüktür gidiyor ssk eşe 750TL yerine 500TL kızına da 500TL yerine 300TL ödeniyormuş hadi bakalım nolcek şimdi ben söyleyeyim oy alamayacaklar bu kişilerden

    (3) (6)

Tüm Yorumlar